Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.05.2020 03:02
Jim Ryan PS5
2254V

PS5 w 2020 roku na całym świecie. Sony szykuje ekskluzywne gry first-party

Sony oficjalnie zapowiedziało pierwszą prezentację przygotowującą graczy na premierę PS5. Już w przyszłym tygodniu zobaczymy next-genowe produkcje, więc Jim Ryan postanowił wypowiedzieć się na temat ostatnich wydarzeń. Prezes i dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment szykuje graczy na wielki debiut PlayStation 5.

Pierwsza (konkretna!) prezentacja związana z premierą PS5 odbędzie się w przyszłym tygodniu. Gracze mogą liczyć na pokaz gier zmierzających na PlayStation 5, ale to dopiero początek. Jim Ryan podkreślił w najnowszym wywiadzie, że „nadszedł czas, aby dać fanom coś, czym można się cieszyć tylko na PlayStation 5” – podkreślając tym samym nadejście ekskluzywnych gier na PS5.

Prezes i dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment zaznaczył, że wydarzenia na świecie zmieniły plany Sony. Korporacja zdała sobie sprawę, że musi zadbać o graczy z PS4, którzy zostali zamknięci w domach i firma poświęciła mnóstwo czasu, by mieć pewność, że PlayStation Network nie zawiedzie.

Następnie Jim Ryan wypowiedział się na temat premier The Last of Us 2 oraz Ghost of Tsushimy – tytuły zostały faktycznie przełożone, ponieważ Sony obawiało się, że nie zdoła dostarczyć produkcji do graczy.

„W rzeczywistości były to opóźnienia, które zrodziły się z powodu całkowitej niepewności co do scenariusza dystrybucji. To było tak, jakby świat zmierzał w kierunku tej wielkiej czarnej dziury, a my nie wiedzieliśmy, czy Internet będzie działał, nie wiedzieliśmy, czy magazyny będą w stanie działać. Przyjęliśmy więc ostrożne podejście. Ale gry są już gotowe, a my czujemy się z nimi naprawdę dobrze.”

PS5 pokaz 1

PS5 w 2020 roku na całym świecie

To jednak był początek problemów, ponieważ Sony jednocześnie opracowywało PS5. Inżynierowie sprzętu nie mogli pojawić się w fabrykach, na niedogodności napotkali także inżynierowie oprogramowania dbający o interfejs i funkcje. Mimo wszystko udało się dopracować wszystkie elementy i konsola trafi na rynek w 2020 roku.

„I w końcu są ludzie, którzy robią gry. My, i nasi partnerzy, radzimy sobie naprawdę dobrze. I tak jesteśmy na dobrej drodze. Zamierzamy wystartować w te święta i to na całym świecie.”

Sony chce zapewnić konsolę na całym świecie... A jak wygląda sprawa ceny? Sony zaoferuje „najlepszą wartość”

„Myślę, że najlepszym sposobem, w jaki możemy się z tym uporać [z problemami na świecie – red.], jest dostarczenie najlepszej możliwej wartości. Niekoniecznie chodzi mi o najniższą cenę. Wartość jest kombinacją wielu rzeczy. W naszym obszarze oznacza to gry, liczbę gier, ich głębię, zakres, jakość, cenę gier... Wszystkie te rzeczy i sposób, w jaki korzystają z zestawu funkcji platformy”

Jim Ryan zdaje sobie sprawę, że PS4 posiada ogromną bazę użytkowników, nie od razu wszyscy przejdą na PS5, więc zamierza dalej dbać o graczy z PlayStation 4. Firma jest zainteresowana Wsteczną Kompatybilnością (wcześniej poznaliśmy pierwsze szczegóły), która może zachęcić do przejścia pomiędzy generacjami, ale nowy sprzęt musi oferować nowości:

„Zawsze mówiliśmy, że wierzymy w generacje. Wierzymy, że kiedy zadajesz sobie trud stworzenia konsoli nowej generacji, powinna ona zawierać funkcje i korzyści, których nie oferowała poprzednia generacja. I naszym zdaniem, ludzie powinni tworzyć gry, które mogą maksymalnie wykorzystać te cechy.”

To właśnie DualSense, dźwięk 3D oraz SSD zapewnią korzyści, których nie zobaczyliśmy na poprzedniej generacji. Sony nie obawia się także konkurencji, ponieważ korporacja zaoferuje graczom mocne gry na start.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-05-29-playstation-5-games-to-be-revealed-on-june-4th

Tagi: Jim Ryan playstation 5 PS5 sony