Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.05.2020 15:53
Xbox Series X
1945V

Xbox Series X bez problemów z dostępnością. Phil Spencer zapowiada światową premierę

Szef marki Xbox jest bardzo pewny swego. Podczas rozmowy z byłym prezesem amerykańskiego Nintendo, Phil Spencer zaznaczył, że Xbox Series X zadebiutuje w tym roku i gracze nie muszą obawiać się o liczbę egzemplarzy. Firma stawia na światową premierę.

Reggie Fils-Aime prowadzi teraz podcast Talking Games i ostatnim gościem byłego prezesa amerykańskiego Nintendo był Phil Spencer. Szef marki Xbox postanowił uspokoić graczy i ponownie podkreślił, że amerykański next-gen zadebiutuje na rynku w 2020 roku.

Xbox Series X bez problemów z dostępnością?

To jednak nie koniec dobrych informacji. Spencer w trakcie dyskusji zaznaczył, że Microsoft chce zagwarantować wystarczająco dużo jednostek, by każdy zainteresowany mógł kupić pod koniec roku Xboksa Series X. Firma stawia także na światową premierę i nie chce popełnić błędu, który widzieliśmy w przypadku Xboksa One.

Korporacja na aktualnej generacji zdecydowała się na limitowany debiut i przez to urządzenie nie trafiło w dobrym momencie na wiele kluczowych rynków. Phil Spencer wspomniał także o grach – jego zdaniem zespoły robią „duże postępy”, więc gracze mogą mieć pewność, że na premierę Xboksa Series X nie zabraknie ciekawych tytułów.

Nie otrzymaliśmy konkretnej daty premiery oraz ceny, ale takie szczegóły powinny zostać ujawnione już w czerwcu. Microsoft wkrótce zapowie kolejne wydarzenie z serii Xbox 20/20, a ostatnio w sklepie Amerykanów pojawił się już Xbox Series X.

Źródło: https://wccftech.com/enough-xbox-series-x-units-will-be-available-at-launch-phil-spencer-says/

Tagi: Microsoft Phil Spencer Xbox xbox series x