Iza Łęcka Iza Łęcka 27.05.2020 12:26
kino otwarte 2020
1753V

Kina w Polsce znów będą otwarte. Znamy szczegóły zmian

Kina, teatry, filharmonie, opery i cyrki już wkrótce ponownie zaproszą klientów na nowe seanse oraz wydarzenia. Rząd właśnie ogłosił kolejny krok odmrożenia gospodarki, dzięki któremu będziemy mogli powrócić do znanych form rozrywki poza domem. Sprawdźcie szczegóły.

Od 6 czerwca wznowiona zostanie działalność kin, teatrów, oper. Polacy będą mogli znów spędzać wolny czas na basenach, siłowniach, w klubach fitness, salach zabaw, parkach rozrywki, w solariach, salonach masażu czy tatuażu. Firmy jednak muszą zadbać o określone warunki sanitarne.

W Polsce znów  będziemy mogli oglądać seanse filmowe, choć wprowadzone zostaną pewne nowe zasady. W kinach i placówkach kulturalnych będzie mogła być zajęta połowa miejsc, a ponadto widzowie przez całe seanse będą musieli mieć założone maseczki. Szczegółowe zalecenia sanitarne zostaną podane przez rząd tuż po zakończeniu procesu konsultacji z przedsiębiorcami.

Piotr Gliński, wicepremier oraz minister kultury i dziedzictwa narodowego, podkreśla, że nie możemy jeszcze mówić o pełnym odmrożeniu:

„Nie możemy określić daty pełnego odmrożenia. Kultura jest bardzo ważna w czasie epidemii. Dziękuję polskim artystom, którzy przeszli do sieci, gdy nie mogli działać na żywo.”

Wkrótce otrzymamy szczegółowe harmonogramy premier filmowych dostępnych na naszym rynku i chętnie poinformujemy Was o planach firm oraz nowościach zmierzających na duży ekran.

W niedalekiej przyszłości możemy otrzymać szczegółową datę premiery filmu „TENET”, który w zeszłym tygodniu został zaprezentowany na nowym zwiastunie. Jeśli jednak wciąż preferujecie seanse na własnej kanapie, sprawdźcie nową platformę VOD przygotowaną przez Canal+.

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/kina-i-teatry-beda-znow-otwarte-od-6-czerwca-jakie-zasady-czy-trzeba-nosic-maseczki

Tagi: film kino teatr