Iza Łęcka Iza Łęcka 25.05.2020 12:13
Metroid Prime Trilogy Switch
905V

Metroid Prime Trilogy z premierą-niespodzianką? Szwedzi podali datę premiery

O odświeżeniu Metroid Prime Trilogy wiemy od dawna. Nintendo już wiele miesięcy temu przygotowało zestaw trzech produkcji i tylko czeka na odpowiedni moment, by zapewnić graczom pakiet. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, premiera zestawu może odbyć się w przyszłym miesiącu.

Nintendo ciągle próbuje rozwiązać wewnętrzne problemy, za sprawą których jak dotąd nie zobaczyliśmy Nintendo Directa zapowiadającego premiery na 2020 rok. Pomimo iż studia japońskiej korporacji opracowują serię gier Mario na 35-lecie marki Super Mario, wciąż nie poznaliśmy harmonogramu premier giganta. Bez zbytnich fajerwerków zapowiedziano również Paper Mario: The Origami King i wiele na to wskazuje, że podobną drogą może podążyć Metroid Prime Trilogy.

Już w styczniu ubiegłego roku jeden z redaktorów Game Informera twierdził, że prace nad Metroid Prime Trilogy zostały zakończone, Nintendo czeka jednak na najlepszy moment na zawitanie tytułu na rynku. Oficjalnych dat brakuje, gdyż odświeżenie miałoby zadebiutować przed Metroid Prime 4, tymczasem najnowsza część tworzona jest od początku.

Metroid Prime Trilogy na Nintedo Switcha nie zostało jeszcze oficjalnie ujawnione, jednak w najnowszej ofercie sklepu Inet (szwedzki sklep, który jako pierwszy umieścił grę w swojej ofercie) podano wyczekiwaną datę premiery. Zgodnie z ujawnionymi informacjami, odświeżone Metroid Prime Trilogy zadebiutuje 19 czerwca.

Owa rewelacja wydaje się mało prawdopodobna - gracze jednak mieliby niemałą niespodziankę, gdyby Big N już niedługo pokusiło się o stosowne ogłoszenie i prezentację nowej odsłony serii Metroid Prime. Pozostaje więc wyczekiwać na zapowiedzi ze strony japońskiej korporacji.

Źródło: https://wccftech.com/updated-metroid-prime-trilogy-nintendo-switch-june/

Tagi: Metroid Prime Trilogy Nintendo Retro Studios