Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.01.2019 14:07
Metroid Prime 4 rozwijany od początku
1476V

Metroid Prime 4 powstaje od nowa! Nintendo nie było zadowolone z gry

Nie mam dobrych wieści dla graczy wyczekujących na Metroid Prime 4. Nintendo właśnie potwierdziło najgorsze – gra nie sprostała oczekiwaniom Nintendo, więc zdecydowano się rozpocząć prace od początku.

Metroid Prime 4 zostało ujawnione na E3 w 2017 roku. Otrzymaliśmy zaledwie krótkie logo gry i od tego czasu czekaliśmy na więcej. Niestety, Japończycy zdecydowali się rozpocząć prace od nowa.

Nintendo Switch może otrzymać rozgrywkę w 3D? Japończycy zgłosili patent

Metroid Prime 4 to zdecydowanie najbardziej oczekiwana gra na Nintendo Switcha, jednak nie możemy liczyć, że premiera produkcji odbędzie się w przeciągu najbliższych lat. Japończycy zdecydowali się na pełny „restart” i rozpoczęcie prac od początku.

Teraz nad Metroid Prime 4 będzie odpowiadać Retro Studios, czyli amerykańska firma, która przygotowała pierwsze trzy części serii Metroid Prime, zajęła się stworzeniem trylogii na Nintendo Wii oraz pomagała przy pracach nad Mario Kart 7, Donkey Kong Country Returns 3D i Donkey Kong Country: Tropical Freeze.

Shinya Takahashi, starszy dyrektor zarządzający w Nintendo, podkreślił, że pierwotna koncepcja napotkała na problemy, gra nie prezentowała oczekiwanego, wysokiego poziomu znanego z całej serii, więc zdecydowano się na tak poważną decyzję.

Tagi: Bandai Namco metroid prime 4 Nintendo

Nie przegap