Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.01.2019 10:05
Metroid Prime Trilogy prace zakończone na Nintendo Switch
976V

Metroid Prime Trilogy na Nintendo Switch to pewniak? Prace nad grą zostały podobno zakończone

Od ubiegłego roku pojawiają się plotki dotyczące przeniesienia Metroid Prime Trilogy na Nintendo Switcha. Japończycy wciąż nie potwierdzają tej informacji, ale zdaniem redaktora Game Informera prace nad nową wersją zostały już zakończone.

Nintendo pod koniec ubiegłego tygodnia opublikowało złą wiadomość dotyczącą Metroid Prime 4. Produkcja nie została doceniona przez włodarzy japońskiej korporacji, więc zdecydowano się rozpocząć prace od początku.

Nintendo chciało stworzyć Metroid Prime 4 w eksperymentalnym formacie ad-hoc

Nie możemy jednocześnie zapomnieć o Metroid Prime Trilogy. Tytuł w wersji na Nintendo Switcha pojawił się już w między innymi szwedzkim sklepie Inet, ale wciąż brakuje konkretów od japońskiej korporacji. Prezentacja zestawu miała odbyć się na ubiegłorocznym The Game Awards.

W sprawie „zaginięcia” gry wypowiedział się Imran Khan – redaktor Game Informera – który wspomniał, że Metroid Prime Trilogy miało zostać ujawnione w ubiegłym miesiącu. Jego zdaniem prace nad portem zostały już zakończone, a właśnie brak pokazu trzech części jest związane z problemami Metroid Prime 4.

Nadal oczywiście czekamy na potwierdzenie tych rewelacji, jednak warto pamiętać, że Japończycy wciąż nie zaprezentowali planów dotyczących dużych premier zmierzających na Nintendo Switcha w 2019 roku, a Metroid Prime Trilogy będzie na pewno ozdobą tego kalendarza.

Źródło: Twitter

Tagi: metroid prime trilogy Nintendo Nintendo Switch Retro Studios