Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.05.2020 18:52
PS5 moc
5862V

PS5 jest 100 razy szybszy od PS4. Szef Sony chwali sprzęt i zapowiada „rewolucyjne wrażenia”

Sony przygotowuje się do prezentacji gier na PS5, więc przedstawiciele firmy coraz chętniej wypowiadają się na temat urządzenia. Według najnowszych informacji, PlayStation 5 jest aż 100 razy szybszy od konsoli aktualnej generacji.

Sony niezbyt często informuje graczy o nowych elementach PS5, ale wszystko zmieni się już wkrótce. Firma ma w niedalekiej przyszłości pokazać gry, a nie brakuje także głosów, według których prezentacja PlayStation 5 odbędzie się jeszcze szybciej. Korporacja postawiła na inną formę promocji next-genowej konsoli, jednak ze względu na zbliżającą się premierę, Sony musi podgrzewać atmosferę.

PS5 jest 100 razy szybszy od PS4

W sprawie urządzenia wypowiedział się Kenichiro Yoshida, który podkreślił, że PS5 „zrewolucjonizuje wrażenia z rozgrywki”. Dyrektor generalny całego Sony zaznaczył, że PlayStation 5 będzie aż 100 razy szybsze od PlayStation 4 jest to oczywiście możliwe dzięki nowemu dyskowi SSDWłaśnie między innymi dzięki temu gracze poczują nową jakość. Niespotykane wcześniej doświadczenie pozwoli nam „poruszać się po ogromnych światach w niemalże jednej chwili”.

Kenichiro Yoshida podczas rozmowy z inwestorami zaznaczył, że szybkość konsoli będzie wyjątkowym czynnikiem, jednak także kontroler DualSense oraz silnik Tempest 3D Audio są niezbędnymi elementami dla nowej generacji.

„Dźwięk jest również ważną częścią immersji. Przez zaimplementowanie w PS5 dostosowanego na potrzeby procesora dźwięku 3D, umożliwiliśmy dostarczenie zróżnicowanych i zaawansowanych wrażeń dźwiękowych 3D. Gracze mogą doświadczać dźwięku, który porusza się od przodu do tyłu, od góry do dołu i wokół nich.”

CEO Sony zaznaczył, że szybkość, technologia haptyczna (kontroler) oraz dźwięk znacząco udoskonalą wspaniałe doświadczenie płynące z PS4 i uczynią z „PS5 prawdziwą konsolę nowej generacji”.

Źródło: https://screenrant.com/playstation-5-speed-faster-than-ps4-ps5

Tagi: Kenichiro Yoshida playstation 4 playstation 5 ps4 ps5 sony