Iza Łęcka Iza Łęcka 19.05.2020 10:24
PS5 DualSense
5238V

Sony potwierdza: wkrótce odbędzie się pokaz „atrakcyjnego zestawu gier” na PS5. Zdradzono strategię firmy

Na właśnie odbywającym się Sony Corporate Strategy Meeting potwierdzono plany na najbliższe tygodnie. Gracze mogą liczyć na prezentację PS5 z „atrakcyjnym zestawem gier”, której możemy się spodziewać już niebawem.

Domniemania dotyczące pokazu PS5 pojawiają się systematycznie, w końcu jednak możemy liczyć na konkrety z pierwszej ręki. Włodarze japońskiej korporacji zaprosili inwestorów na Sony Corporate Strategy Meeting, podczas którego zostały wymienione i scharakteryzowane plany na następne miesiące.

Sony szykuje pokaz PS5 i „atrakcyjnego zestawu gier”

Na Sony Corporate Strategy Meeting, potwierdzone zostały pewne aspekty obecnej działalności japońskiego potentata: za sprawą pandemii rośnie zainteresowanie cyfrową rozrywką i zapotrzebowanie na produkty PlayStation. PlayStation Plus posiada już 41,5 mln subskrybentów, a głównym zadaniem będzie utrzymanie tej liczby oraz rozbudowa usługi.

Sony kolejny raz potwierdza: PlayStation 5 zadebiutuje pod koniec roku. Urządzenie nie tylko zapewni lepszą oprawę wizualną, szybszą rozgrywkę dzięki dyskowi SSD, ale dzięki wykorzystaniu w mocnym stopniu silnika Tempest osiągnięte zostaną wrażenia dźwięku 3D. Kontroler DualSense został określony jako „rewolucyjny”.

"Premiera PlayStation 5, zaplanowana pod koniec tego roku kalendarzowego, przyniesie jeszcze bardziej wciągające doświadczenia z rozgrywki na konsoli. Większa prędkość, lepsze wrażenia zmysłowe zapewnione dzięki naszemu rewolucyjnemu kontrolerowi i dźwięk 3D zostaną prawdziwie połączone, aby osiągnąć doświadczenia płynące z gier nowej generacji, jakie nie mają sobie równych."

Otrzymaliśmy także oficjalne zapewnienie dotyczące pokazu gier:

"Gry na PS5, które zapewnią nowe wrażenia w trakcie rozgrywki, są tworzone zarówno przez deweloperów first-party, jak i third-party, a wkrótce planujemy przedstawić na rynku atrakcyjną linię gier".

PlayStation Now odnotowało już 2,2 mln graczy (do końca kwietnia 2020 roku), a Remote Play powiększyło swój zasięg 2,5-krotnie od grudnia 2018 do grudnia 2019 roku.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/sony-plans-to-reveal-compelling-ps5-games-line-up-soon/

Tagi: playstation 5 ps5 sony