Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.05.2020 15:54
Minecraft wyniki
1070V

Minecraft wciąż cieszy się gigantycznym zainteresowaniem. Microsoft przedstawił ogromne liczby

Microsoft potwierdził świetną dyspozycję Minecrafta. Gra świętuje kolejne sukcesy i najnowsze dane potwierdzają, że 11-letnia produkcja to wciąż prawdziwa żyła złota. 126 mln graczy stale loguje się na serwery.

Mojang przeszedł duże zmiany, które mają zwiastować rozwój wielu projektów w znanym i cenionym uniwersum, a teraz otrzymaliśmy nowe wyniki gry. Microsoft potwierdził, że łączna sprzedaż Minecrafta przekroczyła już 200 mln egzemplarzy! To zdecydowanie najchętniej kupowany tytuł w historii. Na drugim miejscu znajduje się GTA 5, które według danych z lutego 2020 roku osiągnęło już 120 mln sprzedanych kopii.

Wyniki Minecrafta wyglądają wyśmienicie

Minecraft nie tylko się sprzedaje, ale wciąż generuje olbrzymi ruch. Microsoft ujawnił również świetny rezultat na serwerach: 126 mln graczy miesięcznie spędza wolny czas na budowaniu światów.

Amerykański gigant nie ukrywa, że trwająca pandemia poprawiła osiągi Minecrafta. 25% wzrost liczby nowych graczy w kwietniu oraz 40% lepsza dyspozycja sieciowej rozgrywki potwierdza, że gra Microsoftu jest w zasadzie platformą, na której spotykają się znajomi.

W 2016 roku Minecraft osiągnął 100 mln sprzedanych egzemplarzy i od tego czasu gracze kupili kolejne 100 mln kopii. To naprawdę genialny wynik, który pokazuje, że decyzja kupienia studia Mojang i całego Minecrafta za 2,5 mld dolarów był strzałem w dziesiątkę.

Teraz Microsoft może czerpać garściami z tego IP i pracować nad kolejnymi projektami, które zwiększą zainteresowanie całym uniwersum. Jak wiadomo jeszcze w maju zadebiutuje Minecraft Dungeons, który na pewno poprawi wynik całej marki.

Źródło: https://www.theverge.com/2020/5/18/21262045/minecraft-sales-monthly-players-statistics-youtube

Tagi: 4J Studio / Mojang Microsoft Game Studios Minecraft