Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.05.2020 14:50
PS5 logo
2088V

Cena PS5 i Xbox Series X może zostać ujawniona dopiero w sierpniu. Sony i Microsoft czekają

Ile mogą kosztować konsole nowej generacji? Od końcówki ubiegłego roku pojawiają się różne przecieki, ale według najnowszych informacji, szczegóły mogą zostać ujawnione dopiero w sierpniu. Sony i Microsoft nie chcą śpieszyć się z wyceną PS5 i Xboksa Series X.

O cenach nowej generacji słyszeliśmy już naprawdę sporo. W swoim czasie Duńczycy zaskoczyli abstrakcyjną wyceną PS5, następnie otrzymaliśmy pozytywne informacje z Włoch, a analitycy są przekonani, że Sony oraz Microsoft pozytywnie zaskoczą graczy.

Sytuacja na pewno nie jest łatwa dla producentów, ponieważ firmy przygotowują obładowany nowoczesną technologią urządzenia, ale konsole trafią na rynek po globalnych problemach związanych z pandemią.

Cena PS5 i Xbox Series X dopiero w sierpniu?

W sprawie ceny PlayStation 5 i Xboksa Series X wypowiedział się Jeff Grubb z Venture Beats, który podkreśla, że Sony i Microsoft mogą zaczekać na Intel, Nvidię oraz AMD, które w podobnym momencie mają zapewnić swoje produkty (GPU). Producenci konsol mają „czekać do ostatniej możliwej chwili, by ustalić cenę”.

Co w tej sytuacji z zamówieniami przedpremierowymi? Sony i Microsoft raczej nie muszą obawiać się problemów z zainteresowaniem, a raczej większą niedogodnością może okazać się wyprodukowanie odpowiedniej liczby konsol. Sklepy mogą także ruszyć z preorderami, by jednak dopiero w odpowiednim momencie uzupełnić informację o cenach.

Źródło: https://www.psu.com/news/ps5-price-may-be-revealed-in-august-rumor/

Tagi: playstation 5 PS5 ps5 cena sony Xbox xbox series x