Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.05.2020 20:46
Sony i Microsoft partnerstwo
1299V

Sony i Microsoft „pogłębiają” współpracę. To długoterminowe partnerstwo

Sony i Microsoft zamierzają współpracować na wielu frontach. Chociaż korporacje przygotowują się do premier konsol nowych generacji, które będą ze sobą rywalizować, to jednak najważniejsza jest współpraca.

Sony potwierdziło dzisiaj swoje plany i zapowiedziało chęć prezentacji gier na nową generację, ale podczas spotkania z inwestorami odbyła się również dyskusja na temat relacji z Microsoftem. Wiceprezes wykonawczy Sony, Toru Katsumoto, potwierdził, że Japończycy chcą rozwijać „bardzo silne partnerstwo” z amerykańską korporacją. Relacje firm nie skończą się na krótkiej współpracy, ponieważ Sony wierzy w wieloletnią relację.

„Od zeszłego roku omawiamy tę współpracę z Microsoftem. Oprócz gier strumieniowych w chmurze [są] półprzewodniki, elektronika użytkowa i rozwiązania zdalne... w tych dziedzinach kontynuujemy nasze dyskusje. Microsoft Azure dysponuje wspaniałymi technologiami chmury i do tej pory udzielał nam [jasnych] wyjaśnień. Każda ze stron ma swoje zalety i wydaje się, że nasze wzajemne zrozumienie pogłębia się po dyskusjach.”

Jak wiadomo Microsoft dysponuje wyjątkową infrastrukturą Azury, która ma być wykorzystywana przez Sony. Firmy nie mówią tego jeszcze wprost, ale to właśnie na serwerach amerykańskiego giganta może śmigać PlayStation Now.

Toru Katsumoto w trakcie dyskusji podkreślił, że Microsoft pomoże wykorzystać wydajność serwerów, które nocami są przeciążone, ale już za dnia gracze nie wykorzystują ich pełnego potencjału.

Współpraca na linii Sony-Microsoft została zapowiedziana w ubiegłym roku, ale nawet wczoraj mogliście przeczytać o ciekawym pomyśle przygotowania inteligentnych kamer.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/sony-says-its-relationship-with-microsoft-is-deepening-following-cloud-tech-deal/

Tagi: Microsoft playstation ps5 sony Xbox xbox series x