Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.05.2020 19:35
Microsoft x Sony
1218V

Sony i Microsoft ponownie łączą siły. Korporacje stworzą inteligentne kamery

Sony i Microsoft zamierzają ponownie współpracować, by wspólnymi siłami zaproponować korporacjom swoje rozwiązania. Jedna z firm przygotuje kamery, a druga zadba o analitykę napędzaną sztuczną inteligencją. Projekt jest kontynuacją planów zapoczątkowanych w ubiegłym roku.

W maju ubiegłego roku Sony i Microsoft zapoczątkowały współpracę, by razem „szukać nowych rozwiązań opartych na chmurze”. Szef marki Xbox skomentował relację w czerwcu i podkreślił, że Sony chce nadrobić zaległości korzystając z pomocy amerykańskiego giganta.

Teraz jesteśmy świadkami dalszego etapu współpracy. Okazuje się, że Sony będzie nie tylko korzystać z Azury, ale obie korporacje opracują inteligentne kamery do analityki wideo.

Sony zapewni kamery IMX500, a Microsoft zadba o SI Azury, by za pomocą stworzonej przez Japończyków aplikacji, korporacje mogły korzystać z najnowocześniejszych rozwiązań do analizy wideo.

„Łącząc innowacyjną technologię obrazowania i detekcji Sony z doskonałymi usługami SI w chmurze firmy Microsoft, dostarczymy potężną i wygodną platformę na rynek inteligentnych kamer. Dzięki tej platformie mamy nadzieję wspierać kreatywność naszych partnerów i przyczyniać się do pokonywania wyzwań w różnych branżach”

Powyższymi słowami współpracę zapowiedział Terushi Shimizu, Dyrektor Przedstawiciel i Prezes Sony Semiconductor Solutions Corporation, któremu wtórował Takeshi Numoto, wiceprezes korporacyjny i dyrektor ds. marketingu w firmie Microsoft.

„Dzięki temu partnerstwu łączymy doświadczenie firmy Microsoft w dostarczaniu zaufanych, korporacyjnych rozwiązań z zakresu informatyki i analizy z wiodącą pozycją Sony na rynku czujników obrazu, aby pomóc odkryć nowe możliwości dla naszych wspólnych klientów i partnerów”.

„Smart” kamery pomogą w przykładowo sklepach i wyślą komunikat, gdy pracownik będzie musiał uzupełnić braki na półce lub urządzenia będą analizować długość kolejki, by w odpowiednim momencie otworzyć dodatkową kasę. Ponadto rozwiązanie pomoże na przykładowo halach produkcyjnych, gdzie dzięki analizie sytuacji, sprzęt ma przewidzieć potencjalne zagrożenie i ostrzec firmę o problemach przed katastrofą.

Źródło: https://www.prnewswire.com/news-releases/sony-semiconductor-solutions-and-microsoft-partner-to-create-smart-camera-solutions-for-enterprise-customers-301060404.html

Tagi: kamera kamery Microsoft sony