Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 16.05.2020 13:21
The Smufrs Game
624V

Twórcy Asterix & Obelix XXL zapowiedzieli grę o kultowych Smerfach

Francuski Microids na poważnie wziął się za przenoszenie kultowych komiksów swoich rodaków do realiów wirtualnej rozrywki, co z powodzeniem udało się wydawcy już przy Asterix & Obelix XXL 3: The Crystal Menhir.

Francuskiego wydawcę możecie kojarzyć już między innymi z takich produkcji jak Syberia 3, nadchodzący remake świetnej gry o tytule XIII (2020), czy też ze wspomnianych już wyżej zarówno odświeżonych jak i zupełnie nowych przygód Asteriksa i Obeliksa - przy okazji zachęcam do poczytania o historii bohaterów.

W zeszłym miesiącu Microids zapowiedziało, że przygotowuje grę na bazie komiksowej serii o Przygodach Tintina, która ma zadebiutować w przeciągu kilkunastu najbliższych miesięcy - być może na konsolach obu generacji. Tego samego doczekają się zaś Smerfy, które na własną dużą grę muszą czekać już od co najmniej 2013 roku, a na taką, która przy okazji będzie dobra to już od niepamiętnych wręcz czasów.

Nadchodzące Smerfy mają być przygodówką akcji w stylu Asterix & Obelix XXL, więc możemy spodziewać się naprawdę udanej produkcji dla całej rodziny. Oczywiście na wszelkie detale musimy poczekać do pierwszych materiałów.

Źródło: https://www.microids.com/microids-and-imps-to-conclude-a-publishing-agreement-a-video-game-the-smurfs-is-in-the-works/

Tagi: Asterix i Obelix Microids przygody tintina smerfy