Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 25.04.2020 11:23
Tintin 2020
345V

Twórcy Syberii zapowiedzieli prace nad grą o przygodach Tintina

Tintin jest z nami już od ponad 90. lat i nieustannie łowi sensacje zarówno na łamach świetnych komiksów jak i filmów, jednak już niebawem doczeka się gry wideo z prawdziwego zdarzenia!

Przez te wszystkie lata Tintin pojawił się zaledwie w 5 grach wideo, które powiedzmy sobie szczerze do wybitnych raczej nie należały - nie były jakieś złe, ale do hitów bardzo im daleko.

Teraz ekipa Microids, jaką możecie kojarzyć z cyklu Syberia oraz wydanego ostatnio Asterix & Obelix XXL 3: The Crystal Menhir, nawiązała współpracę z włodarzami przygód Tintina firmą Moulinsart, na mocy której przygotują zupełnie nową grę o wyczynach wścibskiego reportera.

Nadchodząca produkcja ma zawitać na PC oraz konsolach i przedstawi nam oryginalną opowieść nie będącą adaptacją kultowych komiksów, a raczej bazującą na wypracowanych w nich uniwersum. Oczywiście w grze pojawią się takie postacie jak sam Tintin i jego wierny piesek Miluś, para gamoniowatych detektywów Thompson & Thompson, a także zakrapiany whiskey kapitan Baryłka. Niestety dalszych szczegółów jeszcze nie poznaliśmy, ale w nieco dalszej przyszłości mamy poznać tytuł opowieści, docelowe platformy oraz zwiastun. Czekacie?

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/04/the-adventures-of-tintin-game-announced-for-consoles-pc

Tagi: Asterix & Obelix XXL 3 Microids syberia The Adventures of Tintin