Syberia 3

Syberia 3

6,3
44 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 6.3
PS4 6.3
XONE 6.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Microids
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
18.5 godzin
Premiery
Świat:
20.04.2017
Europa:
20.04.2017
Polska:
20.04.2017
Producent:
Microids
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
18.5 godzin
Premiery
Świat:
20.04.2017
Europa:
20.04.2017
Polska:
20.04.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: Syberia 3 (PS4)
7.0
Recenzja: Syberia 3 (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Syberia 3 - opis gry

Syberia 3 to gra przygodowa wyprodukowana przez Microids i wydana przez Anuman Interactive. Tytuł ukazał się na komputerach, konsolach PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch (w późniejszym terminie), oraz urządzeniach mobilnych. Przy jego tworzeniu brał udział Benoit Sokal, twórca poprzednich odsłon serii.

Syberia 3 jest bezpośrednią kontynuacją części drugiej, która została wydana trzynaście lat wcześniej. Główną bohaterką jest ponownie Kate Walker, nowojorska prawniczka, która udała się do Rosji, a konkretnie do Syberii, zmęczona swoim wielkomiejskim życiem. Walker, która zapada na chorobę i jest blisko śmierci, zostaje odnaleziona na porzuconej łodzi przez lud Jukoli, który odbywa właśnie pielgrzymkę do świętej ziemi, gdzie swoje jaja złożyć mają strusie śnieżne. Po wykurowaniu się bohaterka postanawia pomóc Jukolom, gdyż ci zmagają się nie tylko z trudami ciężkiej podróży, ale także z różnymi wrażymi siłami, np. ludźmi, którzy uważają, że stanowią oni zagrożenie dla państwa rosyjskiego.

Syberia 3, podobnie jak poprzednie części cyklu, jest przygodówką, choć dodać należy, że ‘trójka’ została w niemałym stopniu uwspółcześniona względem poprzedników. Przede wszystkim nie mamy tu już do czynienia z interfejsem point-and-click - zamiast tego zalecane jest granie padem lub klawiaturą w przypadku PeCetów (a zwłaszcza padem). Po drugie, bardziej atrakcyjny (filmowy) jest styl prezentacji. Gra czerpie też z rozwiązań np. produkcji studia Telltale pokazując dymki z informacjami.

Integralną częścią rozgrywki są zagadki, które często polegają na znalezieniu właściwego przedmiotu i użyciu go we właściwym miejscu. Oprócz tego prowadzimy też konwersacje z NPC-ami, podczas których możemy wybierać pasujące nam odpowiedzi (część z nich niesie ze sobą pewne konsekwencje).

Wideo - Syberia 3

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper