Iza Łęcka Iza Łęcka 08.05.2020 12:44
Multikino powrót do kina
1316V

Widzowie chcą powrotu do kin. Multikino przedstawia raport

W trakcie trwającej światowej pandemii branża rozrywkowa również ucierpiała. Chociaż widzowie spędzają czas na platformach SVOD, które cieszą się zwiększającą popularnością, część z nas czeka na otwarcie kin. Multikino udostępnia wyniki swojego najnowszego raportu.

Światowa pandemia odciska swoje piętno na niemal wszystkich dziedzinach gospodarki. Mówiąc o branży filmowej, nie mamy zbyt dobrych wiadomości: wciąż wstrzymane jest tworzenie najnowszych filmów czy seriali, kina zostały zamknięte, twórcy filmowi zostali zatrzymani w domach. To wymagający czas dla branży filmowej, ale widzowie czekają na powrót do kin.

Sieć kin Multikino we współpracy z YourCX zrealizowała badanie na temat powrotu do kina po pandemii koronawirusa. Zapytanych o opinie zostało 19 581 respondentów w kwietniu 2020 roku. Zgodnie z wynikami, aż 85% badanych planuje w ciągu dwóch miesięcy od otwarcia odwiedzić kino. Spośród tych osób 20% deklaruje, że uda się na seans filmowy od razu po uruchomieniu placówek.

Lubimy chodzić do kina z różnych względów – i to nie tylko sami, ale w towarzystwie najbliższych. 60% wszystkich badanych chodzi do kina z osobą towarzyszącą, niezależnie czy mówimy o znajomych, czy seansach spędzanych z członkami rodziny.

Mariusz Spisz, członek zarządu Multikino S.A. podsumował badania, wskazując rolę kina w naszym życiu:

„Cieszymy się, że tak duży procent badanych chce wybrać się właśnie do kina. Pełni ono bardzo ważną rolę w naszym życiu. Od zawsze kino stanowiło rozrywkę pozwalającą oderwać się od codziennych trosk z pracy, domu czy szkoły. Sala kinowa sprawia, że nasze problemy zostawiamy nim przekroczymy jej próg, a film porywa nas w nowe miejsce, pozwala się zatracić i poczuć się jak bohater oglądanej produkcji. Uważam, że po epidemii koronawirusa kino może odegrać bardzo ważną społeczną, terapeutyczną rolę pomagając w powrocie do równowagi. Kino zbliża ludzi i stanowi przyjemną formę spędzenia wolnego czasu. Jest to rozrywka, która była dostępna zawsze, a patrząc na frekwencyjny rekord z 2019 roku i ponad 60,2 mln widzów w kinach widać, że oglądanie filmów na wielkim ekranie to dla Polaków rytuał, gwarantujący emocje, których nie zapewni domowy seans filmowy.”

W oczekiwaniu na otwarcie kin i powrót do seansów, zapraszamy Was na tekst Dawida dotyczący wielkich wymagań stojących przed nowym reżyserem "Diuny" oraz zestawienie najbardziej polecanych polskich seriali kryminalnych ostatnich lat.

Źródło: Informacja prasowa Multikino

Tagi: covid-19 koronawirus multikino powrót do kin