Iza Łęcka Iza Łęcka 08.05.2020 07:00
medium xbox series x
2620V

Xbox Series X z pierwszymi grami na konsolową wyłączność. Microsoft zaprezentował tytuły na Inside Xbox

Na Inside Xbox zabrakło kilku szczegółów prezentowanych gier, które najbardziej interesowały graczy. Microsoft nie chwalił się, które produkcje będą dostępne tylko na konsolach amerykańskiej korporacji. Informacje zostały ujawnione i rzucają nieco więcej światła na sprawę.

Microsoft już kilka tygodni temu zapowiedział, że wszystkie produkcje aktualnie opracowywane przez Xbox Game Studios będą dostępne na dwóch generacjach. W planach Amerykanów jest zapewnienie graczom spokojnego przejścia pomiędzy Xboksem One a Xboksem Series X, choć deweloperzy third-party już teraz pracują nad pierwszymi grami na wyłączność next-genów.

Na Inside Xbox zobaczyliśmy wiele ciekawych produkcji, polski The Medium oraz Scorn będą dostępne wyłącznie na Xboksie Series X oraz PC. Jest to „konsolowa wyłączność”, a co więcej tytuły będą również dostępne w ofercie Xbox Game Pass. Wiele na to wskazuje, że będziemy  mieć do czynienia z „premierą w Game Pass” - jeśli owa wiadomość zostanie potwierdzona, to warto podkreślić, że Bloober Team zapewni już drugi tytuł, który w dniu debiutu będzie dostępny w usłudze Microsoftu.

Call of the Sea także zadebiutuje wyłącznie na sprzęcie korporacji z Redmond, choć tutaj możemy mówić o premierze na dwóch generacjach (Xbox Series X, Xbox One i PC). Identyczną drogą podąży Second Extinction, który aktualnie jest „rozwijany dla Xbox Series X, Xbox One i PC”. Najpewniej w przypadku tej pozycji możemy mówić o czasowej wyłączności.

Źródło: Twitter: BenjiSales i klobrille

Tagi: inside xbox Microsoft Xbox Xbox Series X