Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.05.2020 21:30
CD Projekt biuro
3499V

CD Projekt idzie na zakupy. Firma kupi obligacje Polski i trzech innych państw

CD Projekt zamierza zainwestować 300 mln złotych w między innymi obligacje Skarbu Państwa. Firma odpowiedzialna za growe przygody Wiedźmina i Cyberpunka 2077 zamierza przeznaczyć na ten cel uzyskane nadwyżki.

CD Projekt i CD Projekt RED przygotowują się do wielkiej premiery Cyberpunka 2077. Wysokie oczekiwania spotykają się ze spokojnymi nastrojami w samej firmie. W pozytywnym tonie o produkcji wypowiadają się także inwestorzy, którzy zwiastują wielki sukces nadciągającej przygody.

Teraz CD Projekt potwierdził ciekawy plan. Firma chce kupić obligacje Polski za maksymalnie 150 mln zł, a kolejne 150 mln zł zostaną przeznaczone na obligacje z Niemiec, Stanów Zjednoczonych oraz Szwajcarii:

„Nabywanie obligacji następować będzie w okresie najbliższych 3 miesięcy a okres ich wykupu będzie nie dłuższy niż 3 lata lub w przypadku wybranych obligacji amerykańskich do 5 lat.

Jednocześnie Zarząd podjął decyzję o ograniczeniu ryzyka kursowego związanego z obligacjami zagranicznymi poprzez zawarcie, w ramach dostępnych limitów skarbowych w instytucjach finansowych współpracujących ze Spółką, symetrycznych transakcji zakupu instrumentów pochodnych, w szczególności kontraktów sprzedaży waluty typu forward.”

Trzeba zaznaczyć, że CD Projekt na koniec 2019 roku zgromadził ponad 482 mln zł gotówki. W firmie najwidoczniej nie narzekają na brak środków i zarząd zdecydował się zainwestować pieniądze w obligacje. Wcześniej CD Projekt wykupił nieruchomości, na których posiada swoje biura.

Źródło: https://businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/cd-projekt-chce-kupic-obligacje-polski-niemiec-usa-i-szwajcarii/3t9rdh7

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077