Iza Łęcka Iza Łęcka 05.05.2020 08:31
V z Cyberpunk 2077
1507V

Cyberpunk 2077 „spełnia wszystkie warunki niezbędne do odniesienia wielkiego sukcesu”. Hype jest „ekstremalny”

CD Projekt RED kończy prace nad tytułem, a gracze zacierają już rączki szykując się na wielką premierę. Michał Kiciński, współtwórca CD Projektu, w ostatnim wywiadzie mówił sporo o oczekiwaniach stawianych produkcji. Jest on przekonany, że Cyberpunk 2077 odniesie gigantyczny sukces.

CD Projekt RED jeszcze nie wkroczył w kulminacyjny moment kampanii marketingowej Cyberpunka 2077 - choć regularnie otrzymujemy nowe informacje o grze, wciąż pozostaje nam wyczekiwać na prezentację nowych fragmentów rozgrywki oraz widowiskowych zwiastunów. Owe materiały wideo zapoczątkują ostatni etap promocji, który przygotuje graczy na wielką premierę.

Cyberpunk 2077 na pewno zostanie zaprezentowany na Summer Game Fest, a prawdopodobne wydaje się także pokazanie tytułu na najbliższym Inside Xbox. Możemy jednak mieć pewność, że CD Projekt jest przygotowany na sukces. Podczas wywiadu udzielonemu Pulsowi Biznesu, wypowiedział się o grze Michał Kiciński, współtwórca firmy, który jest wierzy, że Cyberpunk 2077 odniesie wielki sukces, a hype jest ogromny:

„Cyberpunk spełnia wszystkie warunki niezbędne do odniesienia wielkiego sukcesu. Oczekiwania są duże, ale też w pełni uzasadnione. Nieczęsto mówię takie rzeczy — jestem szalenie wymagający, a marketing to mój konik. Zaangażowanie Keanu Reevesa i prezentacja na konferencji Microsoftu to jednak rzeczy, których po prostu nie można było zrobić lepiej. Hype jest ekstremalny, a twórcy gry mają w ręku wszystkie atuty. Biorąc pod uwagę doświadczenie zespołu, nie wiem, co musiałoby się wydarzyć, żeby coś poszło nie tak.”

Współtwórca CD Projektu podkreśla niezwykle ważny aspekt: Cyberpunk jest bardzo rozpoznawalną marką, która jest silnie zakorzeniona w Stanach Zjednoczonych. Wiedźmin, jako uniwersum osadzone w fantasy, swoją największą grupę odbiorców posiadał w Europie Środkowo-Wschodniej, a sama angielska nazwa została wykreowana przez CD Projekt.

Gracze nie muszą obawiać się opóźnienia daty premiery. Wiele zespołów wydaje gry niekoniecznie dopracowane, gdyż ciąży na nich presja czasu, w efekcie czego na rynku debiutują niedokończone produkty. CD Projekt znajduje się w odmiennej sytuacji:

„Zbyt wiele firm pod presją wyników finansowych wydaje mocno niedopracowane produkcje, czego gracze bardzo nie lubią. Byłbym bardzo zdziwiony, gdyby aktualna data nie została dotrzymana. Data wydaje się na tyle odległa, że największe perturbacje związane z koronawirusem powinny być już za nami. Zresztą dystrybucja gier przez internet i możliwość ich „konsumpcji” bez wychodzenia z domu wydają się chronić ten obszar biznesu przed tego rodzaju katastrofami.”

Zdaniem Kicińskiego, Cyberpunk stanowi bardziej płodne miejsce do tworzenia dodatków niż Wiedźmin, dlatego też CD Projekt RED wciąż powiększa zespoły, by mieć pewność, że zadba o jak najlepszą jakość i zawartość:

„Świat „Cyberpunka” wydaje się bardzo wdzięcznym tematem do tworzenia dodatków. Myślę, że nie bez powodu zespoły są powiększane, też poza głównym biurem.”

Źródło: https://www.pb.pl/cyberpunk-nie-moze-spudlowac-990004

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077