Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.05.2020 14:25
Xbox Series X konsola zdjęcie
4778V

Xbox Series X zmierza na rynek bez opóźnień. Microsoft pewny premiery w 2020 roku, ale problemem są gry

Amerykański gigant przygotowuje graczy na wielką premierę Xboksa nowej generacji i Phil Spencer kolejny raz potwierdził bardzo dobrą wiadomość. Xbox Series X zmierza na rynek bez opóźnień i gracze jeszcze w tym roku postawią obok telewizorów next-genową konsolę.

Globalna pandemia wpływa na życie wszystkich, ale wiele na to wskazuje, że jeszcze w tym roku szczęściarze postawią obok telewizorów nową generację. Phil Spencer kilka tygodni temu potwierdził, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, by gracze mogli zagrać w tym roku na Xboksie Series X, a teraz szef marki Xbox potwierdził dobrą wiadomość.

Premiera Xboksa Series X w 2020 roku

Niektórzy mogą powiedzieć, że „Spencer się powtarza”, ale biorąc pod uwagę światowe problemy i wciąż trwającą pandemię, każda taka wiadomość powinna uspokoić graczy. Szef marki Xbox wczoraj rozmawiał z dziennikarzem CNBC i choć potwierdził, że sytuacja może mieć „pewien wpływ” na harmonogram premiery Xboksa Series X, to jednak jego zespoły wykonują „bardzo dobrą pracę”, by sprzęt trafił na rynek w odpowiednim terminie. W przypadku konsoli: wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Spencer zaznaczył jednak, że znacznie większym problemem są gry, ponieważ deweloperzy muszą teraz pracować z domów i w takich warunkach rozwijanie wielkich tytułów AAA jest trudne:

„Będąc szczerym, powiedziałbym, że większą niewiadomą jest produkcja gier. Tworzenie tytułów jest teraz rozrywką na dużą skalę, masz setki ludzi zbierających się razem, budujących assety, pracujących kreatywnie.”

Deweloperzy muszą teraz z własnych domów opracowywać części tytułów, które następnie przesyłają do kolejnych, a to wszystko trwa znacznie dłużej niż w momencie, gdy duża część zespołu znajduje się w jednym budynku. Spencer podkreślił, że pod względem „produkcji gier” jego zespoły uczą się każdego dnia. Microsoft jeszcze nie opóźnia premier gier z nowej generacji, ale najważniejsze dla korporacji jest bezpieczeństwo pracowników.

Jak wiadomo Microsoft już wcześniej opóźnił premiery Wasteland 3 i Minecraft Dungeons, ale z drugiej strony firma potwierdziła pierwsze pokazy pozycji third-party na Xboksa Series X. Prezentację gier first-party odbędą się latem.

Microsoft aktualnie nie potwierdził daty premiery Xboksa Series X, ale według kilku przecieków konsola Amerykanów zostanie opublikowana na samym początku listopada.

Źródło: https://www.theverge.com/2020/5/1/21243860/xbox-series-x-launch-release-date-timing-coronavirus-games-schedule

Tagi: Microsoft Phil Spencer Xbox Xbox Series X xbox series x premiera