Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 05.05.2020 09:45
Shenmue 4
469V

Shenmue 4. Yu Suzuki mówi o zmianach, jakie chce zastosować w kontynuacji marki

Już w styczniu pojawiły się sygnały, że mogą być prowadzone prace nad Shenmue 4. Co na to Yu Suzuki?

Po premierze Shenmue 3 jasne stało się, że gra nie sprzedaje się dobrze. Przykładowo w Wielkiej Brytanii tytuł miał problem, by w ogóle zarejestrować się w rankingu 40 gier z najlepszą sprzedażą.

Czy zatem jest szansa na stworzenie Shenmue 4? Yu Suzuki udzielił wywiadu IGN Japan, w którym powiedział, że jak najbardziej, o ile uda się stworzyć bardziej mainstreamowy produkt. Tym razem autor chciałby, by marka Shenmue nie była tworzona tylko pod gusta fanów, ale pod szerszą publikę".

"Jeśli będę miał możliwość stworzenia Shenmue 4 - a myślę że będę miał - to chciałbym rozszerzyć atrakcyjność produkcji, tak by cieszyli się z niej nie tylko fani, ale również szersza publiczność".

Wg Suzukiego, by osiągnąć taki cel Shenmue 4 musiałoby zawierać prostszą opcję fast travel, wyraźne markery do zadań/misji, opcję przesuwania pory dnia/nocy i znacznie ulepszony interfejs. Deweloper zaznaczył też, że tempo gry powinno być wyższe, a związku z tym studio pewnie postawi na mniejsze lokacje.

"Chcę kontynuować pracę w kierunku zakończenia opowieści Shenmue. Będę to robił do czasu, aż będzie istnieć zapotrzebowanie fanów" - stwierdził Yu Suzuki. 

Źródło: https://jp.ign.com/shenmue-3/43425/interview/iii

Tagi: Shenmue shenmue 4 yu suzuki