Iza Łęcka Iza Łęcka 05.05.2020 07:31
psvr 2 kontrolery
9111V

Sony prezentuje next-genowy kontroler do PS VR 2. Urządzenie odmieni rozgrywkę VR na PS5

Sony nie rezygnuje z wirtualnej rzeczywistości, bowiem PS5 od początku będzie działać z PlayStation VR. Gracze mogą jednak liczyć, że japońska korporacja nie zapomina o temacie i rozwijaniu technologii. Wciąż niezapowiedziane gogle prawdopodobnie będą współpracować z nowoczesnymi kontrolerami. Ich możliwości zostały zaprezentowane na filmie.

O next-genowych kontrolerach do wirtualnej rzeczywistości opracowywanej przez Sony informowaliśmy już wcześniej. W Sieci wylądowały patenty dotyczące urządzenia, a także poznaliśmy pomysł na specjalne bransoletki. Najwyraźniej prace nad sprzętem prężnie trwają, gdyż redakcja UploadVR dotarła do materiału prezentującego możliwości nowoczesnego sprzętu.

Inżynierowie Sony pracują nad kontrolerami, które będą odczytywać najdrobniejszy ruch palców użytkownika. Przedstawione rozwiązania pozwolą zrewolucjonizować rozgrywkę w wirtualnej rzeczywistości, opierając sterowanie w grach na każdym elemencie dłoni. Całość działa podobnie do propozycji Valve Index, jednak w propozycji PlayStation dotychczas nie mogliśmy liczyć na ową jakość.

Możemy przypuszczać, że PlayStation VR 2 trafi na rynek z nowoczesnymi kontrolerami, które znacząco poprawią wrażenia graczy i zapewnią twórcom większe pole do popisu podczas projektowania gier do wirtualnej rzeczywistości. Nawiązując do poprzednich wiadomości, gdzie nie brakuje również pomysłów na odczytywanie mimiki twarzy gracza, możemy mieć pewność, że inżynierowie Sony pracują nad zapewnieniem jak najbogatszego doświadczenia.

Źródło: http://www.pushsquare.com/news/2020/05/sony_researching_finger_tracking_controllers_for_psvr_and_theres_video_proof

Tagi: playstation playstation vr 2 ps vr 2 sony