Iza Łęcka Iza Łęcka 20.04.2020 13:22
PSVR 2 Rarport mniejszości
2513V

PlayStation VR 2 z PS5 może zbliżyć graczy do filmów science-fiction. Sony patentuje osobliwą technologię

Od miesięcy pojawiają się kolejne raporty sugerujące prace nad PlayStation VR 2. Sony teraz skupia się na promocji gier na PS4, jednocześnie powoli wkraczając w marketing PS5, ale po wydaniu urządzenia, usłyszymy o nowych goglach VR od Japończyków. Najnowszy patent sugeruje przygotowanie ciekawej technologii.

Już w lutym gracze odkryli patent prezentujący nowe kontrolery do PSVR2, jednak przynajmniej jak na razie Sony nie posiada planów dotyczących prezentacji urządzenia. Japoński producent najbliższe miesiące poświęci jeszcze na promowaniu bogatej oferty pozycji na PS4 i samej konsoli, do której może jeszcze przekonać pewne grono graczy. Kolejnym priorytetem będzie promocja oraz nakręcanie zainteresowania na PS5.

Sony ponownie potwierdza prace nad nowym PlayStation VR przy pomocy nowego patentu. Inżynierowie japońskiej korporacji opracowali pomysł na opaski na nadgarstki wyposażone w wiele kamer, których zadaniem jest śledzenie ruchów palców gracza. Sprzęt wysyła dane do gogli wirtualnej rzeczywistości, a podczas rozgrywki miałby za zadanie rejestrować nawet najdrobniejsze ruchy dłoni. Dzięki temu gracz mógłby wykonywać rozbudowane polecenia i komunikować się z grą za pomocą gestów.

Wspomniane opaski mogą być interesującym dodatkiem dla deweloperów, którzy otrzymają szansę na wykorzystywanie naszego ciała podczas rozgrywki. Podobną technologię mogliśmy ujrzeć chociażby w „Raporcie mniejszości”. W filmie Stevena Spielberga wykorzystano specjalne rękawice – Tom Cruise wcielający się w Johna Andertona miał okazję wykorzystywać futurystyczny sprzęt.

PSVR 2 bransoletki rękawice

Źródło: https://segmentnext.com/2020/04/20/sony-vr-without-controllers/

Tagi: patent playstation 5 playstation vr 2 ps vr 2 ps5 sony