PSVR 2 z PS5 potrzebuje nowych kontrolerów, więc Sony przygotowuje nowoczesny sprzęt

News
3752V
PSVR 2 z PS5 potrzebuje nowych kontrolerów, więc Sony przygotowuje nowoczesny sprzęt
Wojciech Gruszczyk | 19.02.2020, 15:19

Sony nadal nie zaprezentowało PS5, ale jak wiadomo konsola powstaje i otrzyma wsparcie PSVR. Japończycy mają także pracować nad nowymi goglami do wirtualnej rzeczywistości i najwidoczniej PSVR 2 otrzyma wsparcie nowych kontrolerów.

PSVR trafiło na rynek bez dedykowanych kontrolerów. Sony zdecydowało się na wsparcie PlayStation Move, które trafiło na rynek jeszcze za czasów PlayStation 3. Z punktu widzenia klienta było to niezłe rozwiązanie, ponieważ część graczy posiadało popularne „Różdżki”, ale mogliśmy mieć pewność, że pewnego dnia inżynierowie z japońskiej korporacji zaproponują nowocześniejsze urządzenie.

Sony pracuje najwidoczniej nad nowymi kontrolerami, ponieważ w Sieci pojawił się patent zatytułowany „Controller Device”, który korzysta ze znanych rozwiązań zaproponowanych przez Valve Index.

Urządzanie posiada specjalne czujniki do śledzenia ruchów palców – gracz nie musi kliknąć przycisku, by sprzęt zareagował. Technologia mierzy bliskość lub kontakt ciała z kontrolerem i pozwala deweloperom na implementowanie różnych, ciekawych rozwiązań.

Patent pewnie nie pokazuje ostatecznej wersji kontrolerów, ale właśnie ujawnia jego możliwości i pozwala ze spokojem wyczekiwać nowego PSVR, które tym razem powinno trafić na rynek z padami wpływającymi na doświadczenie.

PSVR 2 PS5

Warto sprawdzić:

Źródło: https://uploadvr.com/sony-psvr-2-controller-patent/

Komentarze (39)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych