Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 03.05.2020 12:30
Youtube z ogromnym zainteresowaniem
619V

Nagrywanie rozgrywki wraca do łask? Popularność gier na YouTube znacząco wzrosła podczas pandemii

Wygląda na to, że za sprawą pandemii, nagrywanie materiałów z gier przeżywa istny renesans na YouTube. Wyniki oglądalności robią ogromne wrażenie. 

Choć materiały z gier wciąż są ogromną częścią wszystkich, jakie pojawiają się na YouTube, to nie jest to bynajmniej tak ogromny segment, jak jeszcze kilka lat temu. Wtedy oglądalność była kosmiczna- dziś gry są coraz tańsze, a ich dostępność znacznie łatwiejsza, więc częściej wybieramy granie na własną rękę. 

Cóż, tak przynajmniej było w ostatnim czasie. Jak donoszą dane od Tubular Labs, pandemia i domowa kwarantanna przyczyniły się do ponownego wzrostu konsumowania tego typu materiałów przez widzów. Ostatni tydzień marca był najlepszym w historii filmów związanych z grami na YouTube. Tego typu wideo wygenerowały 17 miliardów wyświetleń, co jest aż 24% wzrostem względem ubiegłego roku! 

Odbiorcy najchętniej oglądają zmagania w grach wieloosobowych, a największe liczby generują, kolejno: MinecraftFortnite, gry z serii Call of Duty oraz GTA. Największy wzrost zanotowano jednak w przypadku tej trzeciej marki, której oglądalność skoczyła w ostatnich tygodniach aż o 60%, względem okresu przed pandemią. Ciężko się temu dziwić i bez wątpienia ogromna w tym zasługa świetnego Call of Duty: Warzone, które chwali się świetna jakością i dobrze odpowiada na potrzeby społeczności.

 

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2020/05/02/coronavirus-gaming-content-numbers/

Tagi: Activision Call of Duty: Warzone Infinity Ward