Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 02.05.2020 11:30
Animal Crossing: New Horizons rekord
751V

Animal Crossing: New Horizons najlepiej sprzedającą się grą Nintendo w Japonii. Rekordowy wynik produkcji

Szał na najnowszą odsłonę Animal Crossing to istny fenomen. Jak donoszą najnowsze wyniki sprzedażowe, gra zdążyła już zdetronizować poprzedniego panującego w rankingu produkcji na Nintendo!

Animal Crossing: New Horizons to fenomen. Pisząc o niej w marcu, wspominałem, że to jeden z największych hitów marca. Dziś, z całą pewnością, mogę napisać, iż mamy do czynienia z największą premierą tego roku- przynajmniej dotychczas. Projekt cieszy się rekordowym zainteresowaniem

Już od momentu premiery wszystkie media społecznościowe pochłonięte zostały przez kolejnych fanów, którzy spłacali tłumnie swoje długi zaciąganie u Toma Nooka. I choć mogło się wydawać, że to po prostu chwilowy szał, niewiele na to wskazuje. Jak donoszą najnowsze wyniki sprzedażowe, gra może się pochwalić obecnie największą liczbą sprzedanych kopii w Japonii, wśród wszystkich projektów od Nintendo. 

Jeszcze kilka miesięcy temu nic nie zwiastowało, jakoby Super Smash Bros. Ultimate mógł zostać strącony ze swojego tronu. Teraz wiemy już, że tak się stało i wiele wskazuje na to, że przewaga najnowszej odsłony Animal Crossing  będzie jeszcze długo rosła. 

Pierwsza piątka (do dnia 26 kwietnia) prezentuje się następująco: 

  • Animal Crossing: New Horizons - 3,85 miliona
  • Super Smash Bros. Ultimate - 3,66 miliona
  • Pokemon Sword/Shield - 3,57 miliona
  • Splatoon 2 - 3,38 miliona
  • Mario Kart 8 Deluxe - 2,89 miliona

Jedno jest pewne, gra w pełni zasługuje na osiągane wyniki- w naszej recenzji zdobyła mocne 9/10!

Źródło: Informacja Prasowa

Tagi: Animal Crossing: New Horizons Nintendo