Iza Łęcka Iza Łęcka 23.04.2020 12:18
Animal Crossing New Horizons z niebywałym rekordem
2599V

Call of Duty zdetronizowane. Animal Crossing: New Horizons z najlepszą sprzedażą w historii konsol

Nintendo wciąż nie podało wyników sprzedaży Animal Crossing: New Horizons, ale najnowsze dane przedstawione przez SuperData są zdumiewające. Gra Nintendo zdetronizowała Call of Duty, osiągając niezwykle wysoką sprzedaż w cyfrowej dystrybucji.

Nintendo rozbiło bank najnowszą ekskluzywną grą przeznaczoną na Nintendo Switcha, która okazała się wielkim system sellerem w Stanach Zjednoczonych. Zgodnie z danymi NPD, Animal Crossing: New Horizons osiągnęło niesamowity rezultat, choć analitycy nie posiadali jeszcze danych z cyfrowej dystrybucji.

Takie informacje zebrała SuperData, według której Animal Crossing: New Horizons osiągnęło 5 mln sprzedanych egzemplarzy w samej cyfrowej dystrybucji w pierwszym miesiącu od premiery – gra może pochwalić się najlepszym rezultatem w historii konsolowych produkcji. Wcześniej ten zaszczytny tytuł dzierżyło Call of Duty: Black Ops 4.

Analitycy SuperData podkreślają, że rezultat jest niebywały, a na Animal Crossing: New Horizons zdecydowało się łącznie więcej graczy niż na Super Smash Bros. Ultimate oraz Pokémon Sword/Shield. Mówimy tutaj wyłącznie o cyfrowej dystrybucji, jednak rezultat osiągnięty przez najnowszą produkcję robi wrażenie.

Trzeba oczywiście zaznaczyć, że trwająca pandemia najpewniej znacząco przyczyniła się do niebywałych wyników „cyfry”. DOOM Eternal w wersji cyfrowej został sprzedany w liczbie 3 mln sztuk, co stanowi około trzykrotnie lepszy wynik od DOOM-a z 2016 roku. Wcześniej Bethesda potwierdziła duży sukces tytułu. Half-Life: Alyx również może się pochwalić niemałym sukcesem –  w pierwszy miesiąc osiągnięto 860 tysięcy sprzedanych jednostek, plasując tytuł wśród najlepiej sprzedających się gier VR w historii.

Sprzedaż gier (cyfrowa dystrybucja) z marca według SuperData

Gry PC

 1. Dungeon Fighter Online
 2. League of Legends
 3. Crossfire
 4. Fantasy Westward Journey Online II
 5. Doom Eternal
 6. Counter Strike: Global Offensive
 7. Borderlands 3
 8. Half-Life: Alyx
 9. World of Warcraft
 10. World of Tanks

Gry konsolowe

 1. Animal Crossing: New Horizons
 2. FIFA 20
 3. MLB The Show 20
 4. Doom Eternal
 5. Call of Duty: Modern Warfare
 6. NBA 2K20
 7. Grand Theft Auto V
 8. Fortnite
 9. Rainbow Six Siege
 10. Madden NFL 20

Gry mobilne

 1. Honour of Kings
 2. Gardenscapes
 3. Candy Crush Saga
 4. Last Shelter: Survival
 5. Pokemon Go
 6. Coin Master
 7. Roblox
 8. Monster Strike
 9. Clash of Clans
 10. Mafia City

Źródło: https://wccftech.com/animal-crossing-biggest-digital-launch-ever-superdata-march-2020/

Tagi: Animal Crossing: New Horizons Nintendo superdata wyniki sprzedaży