Iza Łęcka Iza Łęcka 01.05.2020 10:53
Watch Dogs Legion trójka bohaterów
684V

Watch Dogs Legion może zadebiutować blisko Assassin’s Creed Valhalla. Ubisoft szykuje 2 duże światy

Serie Assassin’s Creed i Watch Dogs nie debiutowały w podobnych terminach. 2020 rok może stanowić jednak niemałą odmianę w tej kwestii, bowiem wydaje się bardzo prawdopodobne, że Ubisoft zapewni aż dwa ogromne światy w zbliżonym czasie.

Ubisoft potwierdził tegoroczną premierę Assassin’s Creed Valhalla: gra jeszcze w tym roku będzie dostępna na aktualnej oraz następnej generacji. Francuski potentat branży gier pod koniec ubiegłego roku dokonał jednak zmian w datach debiutu aż trzech produkcji, wśród których znalazł się także Watch Dogs Legion. Tytuł prawdopodobnie zadebiutowałby na rynku w okolicach marca-kwietnia, ale ze względu na globalną pandemię, Ubisoft nie potwierdził nowej daty premiery. Obecnie wydawca może mieć pewien problem.

Nie od dzisiaj wiadomo, że dotychczas serie Assassin’s Creed i Watch Dogs debiutowały w odpowiednim odstępie czasu, ale teraz gracze mogą otrzymać aż dwa duże światy w zbliżonym terminie. Jason Schreier odpowiadając na pytanie jednego z graczy wspomniał, że taka sytuacja jest teraz jak najbardziej możliwa, a gry mogą ze sobą nieco kolidować.

Okienko wydawnicze jest wąskie, od czerwca systematycznie na rynku będą pojawiać się mocne gry AAA, więc Ubisoft może zostać zmuszony do zaoferowania Watch Dogs Legion i Assassin’s Creed Valhalla w bardzo zbliżonym okresie (październikowa i listopadowa premiery wydają się możliwe). Dotychczas korporacja unikała takich sytuacji z wiadomych przyczyn, jednak wydarzenia na świecie wywierają silny wpływ na decyzji wydawcy.

Tak dotychczas debiutowały Serie Assassin’s Creed i Watch Dogs:

  • Assassin’s Creed IV: Black Flag - 29 października 2013
  • Watch Dogs - 27 maja 2014
  • Assassin’s Creed: Rogue - 13 listopada 2014
  • Assassin’s Creed: Unity - 13 listopada 2014
  • Assassin’s Creed: Syndicate - 25 października 2015
  • Watch Dogs 2 - 25 listopada 2016
  • Assassin’s Creed Origins - 27 października 2017

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2020/04/30/ac-valhalla-release-watch-dogs-legion/

Tagi: Assassin’s Creed Valhalla Ubisoft Watch Dogs Legion