Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.05.2020 23:59
Assassin’s Creed Valhalla logo
6761V

Assassin’s Creed Valhalla na zwiastunie i ze szczegółami. Ubisoft przygotowuje graczy na Wikingów

Po długiej prezentacji, przyszedł czas na mięso. Assassin’s Creed Valhalla został zaprezentowany na zwiastunie i otrzymaliśmy konkretne szczegóły dotyczące gry. Tytuł francuskiej korporacji zmierza na dwie generacje i gracze mogą oczekiwać gigantycznego świata.

Po wielogodzinnej prezentacji i ostatecznym potwierdzeniu nazwy, mamy szczegóły Assassin’s Creed Valhalla. Ubisoft nie chce nas dłużej trzymać w niepewności i przygotowuje graczy na wielką przygodę, która będzie dostępna jeszcze w tym roku.

Assassin’s Creed Valhalla na dwie generacje!

Assassin’s Creed Valhalla zadebiutuje pod koniec roku i będzie dostępny na PlayStation 5, Xbox Series X, PlayStation 4, Xbox One, Stadii oraz PC. W przypadku komputerów osobistych gracze otrzymają możliwość kupienia gry tylko na dwóch platformach: Epic Games Store i Ubisoft Store. Gra będzie także dostępna w Uplay+, usłudze subskrypcyjnej Ubisoft.

Głównym bohaterem tytułu został Eivor, zaciekły wikiński łupieżca, który został wychowany na opowieściach o bitwach i chwale. Deweloperzy zaproszą graczy do „dynamicznego i przepięknego otwartego świata wikingów, którego tłem będą brutalne mroczne wieki Anglii”. Studio potwierdza także nowe funkcje: w produkcji pojawią się najazdy, rozbudowa osady, przejmowanie władz i rozszerzanie wpływów.

Assassins Creed Valhalla 1

Assassin’s Creed Valhalla zapewni wiele nowych funkcji

Akcja Assassin’s Creed Valhalla została umiejscowiona w dziewiątym wieku naszej ery. Skandynawski klan Eivora opuszcza Norwegię, która jest systematycznie nękana niekończącymi się wojnami i brakiem odpowiednich zasobów. Wojownicy zdecydowali się ruszyć przez skute lodem Morze Północne i po dotarciu do Anglii rozpoczniemy... Podbijanie. W grze pojawi się opcja korzystania z dwóch broni jednocześnie i to naszym zadaniem będzie prowadzić najazdy i podbijać kolejne miejsca:

Gracze będą musieli dać swojemu klanowi nową przyszłość, korzystając z bezwzględnych stylów walki wikińskich wojowników, poprzez usprawniony system walki, umożliwiający posługiwanie się dwoma rodzajami broni przeciwko bardziej różnorodnym wrogom niż kiedykolwiek wcześniej. Aby zapewnić sobie zasoby, gracze będą musieli prowadzić najazdy na wybrane miejsca, używając drakkarów, aby zdobyć niezwykle potrzebne bogactwa i surowce. W czasie, gdy wikingowie zaczynają osiedlać się w nowym domu, napotykają na opór Sasów, w tym króla Aelfreda z Wesseksu, który ogłasza ich poganami, chcąc być jedynym władcą cywilizowanej Anglii. Na przekór wszystkiemu, Eivor musi zrobić to, co konieczne, aby utrzymać Valhallę w zasięgu ręki.

Tak grę zapowiedział Ashraf Ismail, dyrektor kreatywny Assassin’s Creed Valhalla:

„Nie możemy się już doczekać, kiedy gracze przeżyją niesamowitą wikińską przygodę, która na nich czeka. Wcielenie się w Eivora pozwoli zakosztować życia wikińskiego najeźdźcy i przywódcy klanu. Gracze zmierzą się z wieloma wyzwaniami podczas budowy nowego domu, w samym środku walki o wpływy i kontrolę nad Anglią”

Assassins Creed Valhalla 2

Deweloperzy potwierdzają, że na początku historii wybierzemy płeć głównego bohatera, a podczas rozgrywki otrzymamy dostęp do licznych narzędzi personalizacji, w tym możliwości zmiany fryzury, tatuaży, barw wojennych i wyposażenia. W trakcie historii podejmiemy wiele „sojuszy politycznych” i wybory podobnie jak decyzje dotyczące walk oraz dialogi wpłyną na cały świat gry. Ubisoft podkreśla, że podczas historii musimy dokonać wiele przemyślanych wyborów, by „chronić dom i przyszłość swojego klanu”.

Assassin’s Creed Valhalla ze specjalnymi wydaniami gry

Ubisoft jak zawsze zamierza zaoferować różne wersje swojej gry. Już teraz poznaliśmy kilka propozycji, a poniżej możecie nawet spojrzeć na figurkę oraz kolekcjonerkę.

  • Złota Edycja zawierać będzie podstawową wersję gry i przepustkę sezonową. 
  • Edycja Ultimate zawierać będzie podstawową wersję gry, przepustkę sezonową i pakiet Ultimate, dający graczom dostęp do unikatowej zawartości personalizacji: pakietu wyposażenia berserka, pakietu osadniczy berserka, pakietu szkutniczego  berserka, a także zestawu run ulepszających uzbrojenie lub wyposażenie. 
  • Edycja Kolekcjonerska zawierać będzie podstawową wersję gry, przepustkę sezonową, pakiet Ultimate, wysokiej klasy replikę Eivor z jej drakkarem (wysokość: 30 cm) od Ubicollectibles, pudełko kolekcjonerskie, Steelbook® z niepowtarzalną grafiką, numerowany certyfikat autentyczności, wikiński posążek Eivora z jego krukiem oraz duńskim toporem (wysokość: 5 cm), unikatowe litografie, a także wybraną ścieżkę dźwiękową z gry. Edycja Kolekcjonerska jest dostępna wyłącznie w Ubisoft Store. 
  • Wśród osobnych produktów Ubicollectibles znajduje się figurka Eivora błogosławionego przez wilki oraz replika jego ukrytego ostrza.

Jeśli złożycie zamówienie przedpremierowe na grę, to otrzymacie dostęp do dodatkowej misji „Droga berserka”, która pozwoli dołączyć do legendarnego skandynawskiego berserka, żądnego zemsty. Ubisoft potwierdza także przygotowanie powieści wydanej przez Penguin Random House, która pogłębi nasze doświadczenie.

Assassins Creed Valhalla 4

Assassins Creed Valhalla 3

Źródło: Informacja prasowa: Ubisoft

Tagi: Assassin’s Creed Valhalla trailer Ubisoft zwiastun