Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.03.2020 16:12
Super Mario
1651V

Mario ma otrzymać w 2020 roku kilka gier. Nintendo szykuje się do wielkiego świętowania [Aktualizacja #1]

Nintendo chce w odpowiedni sposób promować 35-lecie od premiery pierwszego Super Mario. Firma szykuje kilka produkcji, które mają trafić na rynek w 2020 roku – fani sympatycznego bohatera mogą przygotowywać się na odświeżone pozycje oraz nową przygodę.

Pierwsza część Super Mario Bros. trafiła na rynek w 1985 roku i Nintendo chce ponownie odpowiednio świętować okrągłą rocznice. W 2015 roku firma zadbała o między innymi Super Mario Maker dla Nintendo Wii U, ale na 35-lecie będziemy podobno świadkami bardziej rozbudowanych obchodów.

Redakcja VGC otrzymała od wielu źródeł bardzo interesujące szczegóły – Nintendo chce podobno wrzucić „większość” katalogu gier z serii Super Mario na Nintendo Switcha. Duża część tytułów będzie odświeżona (remastery), ale firma wyda także nową odsłonę Paper Mario.

To podobno nie koniec – Nintendo jest gotowe do ujawnienia szczegółów partnerstwa z Universal, przedstawienia parku rozrywki Super Nintendo World oraz zaprezentowania szczegółów dotyczących filmu animowanego Super Mario.

Pytanie pozostaje jedno – kiedy to wszystko zostanie ujawnione? Zdaniem VGC, Nintendo szykowało dużą prezentację na E3 2020, ale ze względu na anulowanie imprezy, japoński producent szuka nowego rozwiązania.

[Aktualizacja #1]

Eurogamer potwierdza: Super Mario Galaxy trafi na Nintendo Switcha z "innymi ulubionymi Mario w 3D". Gracze mogą liczyć na zupełnie nowe Paper Mario, a Super Mario 3D World w wersji Deluxe otrzyma nowe poziomy.

Sprawdźcie kilka wiadomości związanych z Nintendo:

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/super-mario-bros-35th-anniversary/

Tagi: mario Nintendo Switch super mario Super Mario Bros. switch