Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.04.2020 21:17
Star Wars Battlefront 2 DICE
1792V

Star Wars: Battlefront 2 jest „teraz kompletny”. DICE zapowiada ostatnią aktualizację i kończy wsparcie do gry

DICE oficjalnie kończy rozwój Star Wars: Battlefron 2. Deweloperzy na początku walczyli o produkcję, później rozwijali grę kolejnymi aktualizacjami i teraz zapowiedzieli zakończenie prac nad grą. Studio zajmie się teraz rozwojem Battlefield 6, ale fani Gwiezdnych wojen mogą liczyć na ostatnią aktualizację.

Star Wars: Battlefront II (2017) trafił na rynek z dużymi problemami. Gra oferowała świetny gameplay, jednak deweloperzy dokonali nietypowych ruchów związanych z lootboxami, przez które w zasadzie rozpoczęła się globalna dyskusja dotycząca skrzynek. Twórcy od listopada 2017 roku pracowali nad kolejnymi aktualizacjami, wydali 25 darmowych paczek zawartości i w końcu mogą powiedzieć, że praca nad tytułem została zakończona.

Twórcy przez lata opracowali wielu nowych bohaterów, dbali o kolejne mapy, dodawali tryby, stworzyli nowe systemy, ale w końcu muszą zająć się kolejnym projektem i chcą teraz skupić się wyłącznie na Battlefield 6.

Na zakończenie aktywnego wsparcia studio zaprezentowało „The Battle on Scarif". Gracze mogą liczyć na między innymi nową mapę, kolejne skórki, a wśród nowości nie zabrakło atrakcji dla fanów rozgrywki offline. Wszystkie nowości zostały zaprezentowane na poniższym zwiastunie.

Trzeba przyznać, że choć Star Wars: Battlefront 2 zadebiutował z problemami, to na szczęście DICE zadbało o grę, która systematycznie otrzymywała przyzwoite aktualizacje.

Źródło: https://www.ign.com/articles/battlefield-2021-dice-battlefront-2-last-update?sf121502588=1

Tagi: dice Electronic Arts Star Wars: Battlefront II (2017)