Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.04.2020 20:26
Battlefield 6 Żołnierz w Ogniu
2066V

Battlefield 6 z zawężoną datą premiery. DICE ma jeszcze sporo czasu na rozbudowę gry

Electronic Arts już w ubiegłym roku zapowiedziało premierę Battlefield 6. Gra nie zadebiutuje w najbliższych miesiącach, ale możemy mieć pewność, że nowy shooter doświadczonego studia będzie dostępny w przyszłym roku.

DICE otrzymało dodatkowy czas na dopracowanie i rozbudowę Battlefield 6. Gra zmierza już wyłącznie na nową generację i według pierwotnych informacji – premiera miała odbyć się w okresie od 1 kwietnia 2021 roku do 31 marca 2022 roku (rok podatkowy 2022). Firma długo nie wspominała o produkcji, ale ostatnie problemy związane z zakończeniem wsparcia dla Battlefield 5 sprawiły, że EA wydało nowe oświadczenie.

Redakcja VGC otrzymała wiadomość od rzecznika Electronic Arts, który podkreślił, że DICE postanowiło skupić się wyłącznie na jednym tytule i deweloperzy koncentrują się teraz na Battlefield 6. Gra zostanie „przedstawiona” w 2021 roku, więc możemy oczekiwać prezentacji w okolicy czerwca (jak to zazwyczaj podczas E3), a następnie premiery w okolicy listopada.

Nie jest to nic odkrywczego, jednak warto zwrócić uwagę, że przez następne półtorej roku DICE będzie koncentrować się wyłącznie na Battlefield 6. Studio ma czas, by dopracować grę i zadbać o oczekiwaną zawartość.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/ea-suggests-battlefield-6-will-release-in-2021/

Tagi: Battlefield battlefield 6 dice Electronic Arts