Star Wars: Battlefront II (2017)

Star Wars: Battlefront II (2017)

Ocena wg platformy:

PS4 6.9
XONE 7.1
PC 6.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
DICE
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-40
Premiery
Świat:
17.11.2017
Europa:
17.11.2017
Polska:
17.11.2017
Producent:
DICE
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-40
Premiery
Świat:
17.11.2017
Europa:
17.11.2017
Polska:
17.11.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: Star Wars Battlefront 2 (PS4)
6.5
Recenzja: Star Wars Battlefront 2 (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Star Wars: Battlefront II (2017) - opis gry

Star Wars: Battlefront II to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez studio DICE i wydana przez Electronic Arts. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Fabuła

W odróżnieniu od pierwszej części Battlefront II oferuje pełnoprawną kampanię singlową. Akcja rozgrywa się mniej więcej pod koniec pierwszej filmowej trylogii. Imperator Palpatine ma zamiar raz na zawsze uporać się z siłami rebelii. Szykuje więc pułapkę, a przynętą ma być on sam oraz druga Gwiazda Śmierci budowana nad księżycem Endor. Jedną z głównych ról podczas tej operacji ma odgrywać oddział specjalny Inferno dowodzony przez komandor Iden Versio, córkę admirała Garricka Versio. Imperium jednak, jak się niedługo później okazuje, lekceważy rebeliantów.

Gameplay

Główna bohaterka potrafi korzystać z szerokiego zestawu broni, jednak już nie nauczoną ją podnosić sprzęt z ziemi, więc nie zgarniemy karabinu przeciwnika, a zmiany broni dokonujemy wyłącznie w specjalnych skrzyniach. To właśnie w tym miejscu możemy też dobrać umiejętności, które oczywiście opierają się na kartach wzmocnień (pasywne) oraz kartach zdolności (aktywne). Te pierwsze pozwalają przykładowo szybciej zregenerować skille lub zdrowie oraz zmniejszyć obrażenia spowodowane wybuchami, a w przypadku tych drugich wyposażamy się w inny granat, apteczkę, czy też ulepszoną wersję szpicy. W trakcie wydarzeń wykonujemy krótkie polecenia – czasami musimy ochraniać partnera, innym razem przejmujemy dane, niszczymy tajną bazę, a po chwili wskakujemy w przykładowo X-Winga i masakrujemy przeciwników w galaktycznych bataliach. Kilkukrotnie mamy okazję postrzelać zza sterów większych maszyn, a nawet wcielić się w kultowe postacie z uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Multiplayer

Battlefront II oferuje kilka wariantów wieloosobowej rozgrywki.

Uczestnikami najbardziej efektownych bitew jesteśmy w Galaktycznym Szturmie (20 vs. 20), w którym podczas rywalizacji biega aż 40 graczy, a drużyny muszą wypełniać powierzone cele – czasami coś eskortując, innym razem broniąc, a często po prostu eliminując wszystkich przeciwników. Odrobinę mniejszą skalę rywalizacji otrzymujemy w Natarciu Myśliwców (12 vs. 12). Jak sama nazwa wskazuje, w tym wypadku drużyny pilotują statki. Tu również zmagania nie polegają wyłącznie na wybijaniu wszystkich wrogów, bo wykonujemy także inne zadania. W grze nie mogło zabraknąć Bohaterów i Złoczyńców (4 vs. 4), gdzie mamy okazję wcielić się w najbardziej znane postacie z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Autorzy nie zapomnieli ponadto o tradycyjnym drużynowym deathmatchu, który występuje tu pod nazwą Potyczka (10 vs. 10), a zestaw dopełnia Uderzenie (8 vs. 8), czyli zmagania polegające na podkładaniu bomb – jeden zespół musi ochronić dwa cele a drugi je oczywiście zniszczyć.

Małym dodatkiem jest tryb Arcade, czyli typowa horda, podczas której mierzymy się z kolejnymi falami rywali, a pojedynki są upiększone podzielonym ekranem dla maksymalnie dwóch zawodników.

Wideo - Star Wars: Battlefront II (2017)

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (19)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper