Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.04.2020 19:33
Epic Games Store Logo
2527V

Epic Games zmienia zasady bezpłatnych gier. Logowanie dwuetapowe wymagane do korzystania z promocji

Epic Games wydało właśnie ważny komunikat. Gracze nie będą mogli korzystać z promocji i pobierać bezpłatnych gier, jeśli nie zabezpieczą odpowiednio swoich kont. Firma chce w ten sposób zachęcić klientów do zwiększenia bezpieczeństwa.

Epic Games od ubiegłego roku systematycznie oferuje darmowe gry wszystkim graczom. W ofercie pojawiły się świetne produkcje, które naprawdę warto posiadać w swoich kolekcjach i firma zamierza kontynuować promocję.

Gracze muszą jednak zadbać o bezpieczeństwo – od dzisiaj do 21 maja bezpłatne gry będą dostępne wyłącznie dla graczy, którzy zadbają o logowanie dwuetapowe. Firma postawiła w taki sposób zadbać o zabezpieczenie kont użytkowników.

„Wymagane logowanie dwuetapowe

Aby odebrać tę darmową grę, musisz włączyć logowanie dwuetapowe na swoim koncie. Logowanie dwuetapowe zapewnia dodatkową ochronę konta Epic Games i pozwala zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi”.

Zainteresowani muszą wskoczyć do ustawień swoich kont Epic Games, gdzie mogą zadbać o dodatkowe zabezpieczenie. Firma przygotowała nawet szczegółową instrukcję dotyczącą specjalnego logowania.

Nie powinien to być duży problem dla graczy, którzy faktycznie korzystają z promocji. Jak wiadomo aktualnie możemy z Epic Games pobrać For the King, a wcześniej firma pozwoliła nam wrzucić na listę między innymi Just Cause 4. W zasadzie systematycznie w ofercie pojawiają się mocne gry AAA, które warto posiadać w swoich cyfrowych kolekcjach.

Źródło: https://www.epicgames.com/store/pl/news/two-factor-authentication-required-when-claiming-free-games?

Tagi: darmowe gry epic games promocja zabezpieczenia