Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 25.04.2020 14:51
Red XIII
1036V

Final Fantasy VII Remake. Red XIII grywalną postacią dzięki edytorom

Modder posługujący się pseudonimem Xeeynamo umożliwił rozgrywkę Redem XIII, jednym z głównych bohaterów oryginalnej gry wydanej ponad 20 lat temu.

Final Fantasy VII Remake zaliczyło najlepszy start w historii PS4. Gra sprzedała się jak świeże bułeczki, czego potwierdzeniem są szczegóły podane na oficjalnym Twitterze rzeczonej produkcji.

Wielu fanów oryginału rozwścieczyła przedpremierowa informacja, z której wynikało, że Red XIII, jeden z głównych bohaterów gry, nie będzie grywalną postacią. Niektórzy z nich postanowili swoimi sposobami dodać go do gry korzystając z edytora zapisów i danych o czteronożnym przyjacielu pojawiającym się gościnnie podczas rozgrywki.

Luciano "Xeeynamo" Ciccariello, dzięki edytorze dostosowanym do tytułu Kingdom Hearts, wprowadził mechaniki, które umożliwiają każdemu graczowi sterować Redem XIII. Możemy kontrolować jego ataki, blokowanie czy także uniki, ale nie mamy możliwości modernizować jego wyposażenia oraz używać specjalnych umiejętności. Warto dodać, że opuszcza on ekipę wraz z odpaleniem cut-sceny.

Tworzenie modyfikacji dla gier konsolowych nie należy do najłatwiejszych zadań. "Xeeynamo" udostępnia nowe wersje edytora w tym miejscu, więc jeśli siedzicie w temacie, możecie spróbować pobrać i wdrożyć wspomniane wyżej zmiany w Final Fantasy VII Remake. 

Dosłownie wczoraj dowiedzieliśmy się, że prace nad drugą częścią siódmej odsłony kultowej serii ruszyły pełną parą. Na premierę będziemy musieli jednak zaczekać jeszcze z pewnością parę lat.

Źródło: Eurogamer.net

Tagi: Final Fantasy VII Remake Square Enix