Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.04.2020 15:18
Final Fantasy VII Remake Cloud
3086V

Final Fantasy VII Remake z obłędnym wynikiem! Najlepszy start w historii PS4

Square Enix dokonało cudu. Final Fantasy VII Remake zanotowało najlepszy start w historii ekskluzywnych gier na PlayStation 4. Tytuł Japończyków pobił między innymi God of War oraz Spider-Mana.

Final Fantasy VII Remake trafił na rynek 10 kwietnia i dla wielu graczy była to jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji aktualnej generacji. Square Enix długo kazało nam czekać na produkcję, ale jak mogliście przeczytać w naszej recenzji – tytuł to coś więcej niż zwykłe odświeżenie grafiki i Japończycy zadbali o znaczącą rozbudowę gry.

Pierwsze prognozy wyników oparte na danych z PS4 zwiastowały rezultat Final Fantasy VII Remake na poziomie 2,3 mln graczy. Jak się jednak okazało, przez 3 pierwsze dni od premiery produkcja osiągnęła wynik na poziomie ponad 3,5 mln! Tylko nieliczne gry mogą pochwalić się takim wynikiem w zaledwie 72 godziny, a warto podkreślić, że mówimy tutaj o przygodzie dostępnej aktualnie wyłącznie na jednej platformie.

Osiągnięcie Final Fantasy VII Remake jest wyjątkowe, ponieważ gra Square Enix zanotowała najlepszy start w historii ekskluzywnych produkcji na PS4 – na drugie miejsce spadł „Spider-Man” (3 mln), a na trzecie „God of War” (2,4 mln). To potwierdza ogromną miłość graczy z całego świata do marki Final Fantasy oraz szczególną więź z Final Fantasy VII. Studio zmierzy się teraz z dużą presją, ponieważ pierwsza część osiągnęła zawrotny wynik, ale wielu fanów wyczekuje już na konkretną kontynuację.

Źródło: Square Enix

Tagi: Final Fantasy VII Remake ps4 rekord Square Enix wynik