Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.04.2020 20:13
Battlefield 5 cry
2633V

Battlefield 5 w ogniu krytyki. Gracze oskarżają DICE o wycięcie zawartości i brak obiecanych nowości

DICE zapowiedziało wczoraj zakończenie prac nad Battlefield 5. Gracze otrzymają jeszcze jedną aktualizację, jednak zainteresowani liczyli na znacznie więcej. Fani krytykują działania deweloperów uważając, że studio przedwcześnie zakończyło prace nad grą i nie zaprezentowało obiecanej zawartości.

Battlefield V był rozwijany od listopada 2018 roku, jednak DICE ogłosiło wczoraj zakończenie prac nad grą. Studio zamierza wydać jeszcze jedną dużą aktualizacje, a później gracze mogą liczyć tylko na mniejsze łatki. Sytuacja jest oczywiście związana z kolejnymi planami deweloperów, którzy zamierzają teraz skupić się na kolejnej odsłonie serii – tytuł ma trafić na rynek do 31 marca 2022 roku.

Wiadomość dotycząca przerwania prac nad Battlefield 5 została bardzo źle odebrana przez fanów serii, którzy nie potrafią zrozumieć, dlaczego DICE tak wolno rozwijało produkcję i w ostateczności pominęło między innymi front wschodni. Zdaniem wielu sympatyków niedopuszczalnym brakiem jest pominięcie akcji na terenie Rosji.

Nie brakuje nawet informacji, według których DICE wycięło siódmy, ósmy i dziewiąty rozdział, podczas których mielibyśmy trafić na tereny wschodnie. W plikach gry znajdują się bezpośrednie odwołania do kolejnych „chapterów”, jednak deweloperzy nie zamierzają już zrealizować swoich pierwotnych planów.

Cały temat Battlefiel V na Reddicie zmienił się w ścianę krytyki DICE, która jest przeplatana kolejnymi memami. Gracze uważają, że DICE po prostu zabiło swoją pozycję i opuszcza ją w najlepszym momencie.

Battlefield 5 krytyka - 0

Battlefield 5 krytyka - 1

Battlefield 5 krytyka - 2

Battlefield 5 krytyka - 3

Battlefield 5 krytyka - 4

Battlefield 5 krytyka - 5

Battlefield 5 krytyka - 6

Battlefield 5 krytyka - 7

Battlefield 5 krytyka - 8

Battlefield 5 krytyka - 9

Źródło: https://www.reddit.com/r/BattlefieldV/

Tagi: Battlefield V DICE Electronic Arts