Iza Łęcka Iza Łęcka 30.10.2019 07:00
battlefield 6
4830V

Battlefield 6 już tylko na PS5, Xbox Scarlett i PC. Opóźniona premiera zapewni „ogromne innowacje”

Nie na taką wiadomość czekali gracze wyczekujący na nową strzelankę od DICE. Szwedzi opracowują nowy tytuł, ale Battlefield 6 nie zadebiutuje w najbliższym czasie. Deweloperzy otrzymali znacznie więcej czasu na dopracowanie gry.

Electronic Arts podsumowało wyniki finansowe za poprzedni kwartał - jedną z najważniejszych informacji przekazanych inwestorom były szczegóły dotyczące nowej gry DICE. Studio pracuje nad świeżutką odsłoną serii Battlefield, ale na premierę jeszcze sobie poczekamy.

Battlefield 6 zadebiutuje na rynku w okresie od 1 kwietnia 2021 roku do 31 marca 2022 roku (rok podatkowy 2022). Wiadomość nieco zaskakuje, gdyż mogliśmy sądzić, że strzelanka będzie gotowa na przyszłoroczną premierę next-genów, będąc jednocześnie dostępną na dwóch generacjach.

Andrew Wilson w rozmowie z inwestorami zaznaczył, że jest to „przemyślana decyzja”, ponieważ DICE nadal rozwija Battlefield 5 (gra otrzyma nową zawartość), a dodatkowo w przyszłym roku firma skupia się na Apex Legends. Trzecim powodem są platformy docelowe - Electronic Arts celuje już w PS5 i Xbox Scarlett.

„Gdy myślimy o nowym tytule z serii, Battlefield zawsze był najnowocześniejszy, przełomowy zarówno pod względem wizualnej wierności, jak i rozgrywki oraz sieciowych zmagań. Gdy zespół naprawdę nie mógł tego osiągnąć, stało się dla nas jasne, że uruchomienie gry na platformach nowej generacji zaoferuje graczom innowacje, choć naprawdę chcieliśmy zaoferować coś posiadanej bazie użytkowników.”

Dlatego też Battlefield 5 otrzyma jeszcze nową zawartość, a dla deweloperów będzie to dodatkowy czas na zapewnianie wszelkich innowacji. Gracze będą mogli liczyć na wielomiesięczny rozwój gry po premierze i doszlifowanie wielu szczegółów:

„Produkcja będzie napędzana jako usługa na żywo, jak teraz wszystko w naszej branży. Gra będzie najnowocześniejsza, zaoferuje wysoką wierność, a w ramach rozgrywki sieciowej i społecznościowej oraz konkurencji zapewni rzeczy, których Battlefield nie mógłby teraz zrealizować i wierzę, że będzie to naprawdę, naprawdę ekscytujący tytuł dla roku podatkowego 2022.”

Na naszym serwisie sprawdzicie również:

Źródło: https://twinfinite.net/2019/10/battlefield-next-gen/

Tagi: Battlefield battlefield 6 DICE Electronic Arts