Battlefield V

Battlefield V

7,0
162 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.7
PS4 7.1
XONE 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
DICE
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-64
Premiery
Świat:
20.11.2018
Europa:
20.11.2018
Polska:
20.11.2018
Producent:
DICE
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-64
Premiery
Świat:
20.11.2018
Europa:
20.11.2018
Polska:
20.11.2018

Recenzja redakcji

Battlefield 5 - recenzja gry. Współpraca to podstawa sukcesu
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.5
Battlefield 5 - recenzja gry. Współpraca to podstawa sukcesu
PC PS4 XONE

Battlefield V - opis gry

Battlefied V to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez studio DICE i wydana przez Electronic Arts. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Jego akcja rozgrywała się podczas II wojny światowej.

Założenia

Battlefield V to kolejna odsłona bardzo popularnej serii strzelanin FPP. Gra promowana była przed premierą jako powrót do korzeni, czyli do realiów II wojny światowej. Twórcy zamierzali się jednak skoncentrować tym razem na mniej znanych epizodach i bitwach tego konfliktu.

Battlefield V doczekał się dość istotnych zmian względem poprzednich odsłon cyklu. Niektóre mechaniki zostały zmodyfikowane, jak chociażby regeneracja zdrowia czy poruszanie się, by wyeliminować abstrakcje charakterystyczne dla gier video. Innym tego przykładem jest mniejsza ilość ogólnie pojętych “zasobów”, np. amunicji, co ma sprawiać wrażenie, że przebywamy na prawdziwym polu bitwy.

Tryby singlowe

Singlowa kampania Battlefield V składa się z oddzielnych epizodów. Jak wspomniano powyżej, koncentrują się one na mniej znanych epizodach II WŚ. Rozpoczynamy od prologu, który pozwala nam się zapoznać z rozgrywką, następnie zaś wcielamy się w jedną z kilku postaci biorących udział w różnych bitwach. Mamy tu Solveig, członkinię norweskiego ruchu oporu, Deme, Senegalczyka biorącego udział w Operacji Dragoon na południu Francji w 1944 roku, Billy’ego Bridgera działającego w północnej Afryce w ramach Special Boat Service, a całość wieńczy historia opowiedziana z perspektywy niemieckiej.

Tryby wieloosobowe

Główną atrakcją Battlefield V są oczywiście tryby multiplayerowe. Oprócz tych znanych z poprzednich części developer zaimplementował także nowe. Pierwszy z nich to Grand Operations, który przypomina tryb Operations z Battlefield 1. Składa się on z kilku ‘plansz’, a każda z nich stawia przed naszą ekipą inne wytyczne. Rezultat jednej bitwy wpływa na drugą. Tides of War to nie tyle tryb co usługa (dostępna bez dodatkowych opłat) - w regularnych odstępach czasu developer udostępnia dodatkową zawartość, jak kolejne odcinki kampanii (opowiadającej pewną historię) oraz inne rzeczy. Trzeci nowy tryb to Firestorm, czyli tutejsze battle royale. Tryb ten przypomina tryby z innych podobnych tytułów, np. Call of Duty: Black Ops 4. Zmagania polegają w nim na walkach na wielkiej mapie (po której możemy się poruszać też pojazdami), której obszar z czasem się kurczy. W wielkiej bitwie mogą brać udział maksymalnie 64 osoby jednocześnie. Firestorm nie był jednak dostępny na premierę - udostępniono go w pierwszym kwartale 2019 roku (za produkcję odpowiadało nie DICE, tylko studio Criterion).

Innym trybem niedostępnym na premierę było Combined Arms, co-op inspirowany podobnym trybem z Battlefield 3. W nim wcielamy się w jednego z czterech żołnierzy, którzy współpracują ze sobą na różnych frontach wojny.

Podczas zmagań w multiplayerze wybrać możemy jedną z czterech klas (Assault, Medic, Support, Recon). Różnią się one umiejętnościami oraz wyposażeniem. W grze zaimplementowano rozbudowane opcje kustomizacji naszej postaci.

Wideo - Battlefield V

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (35)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper