Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.04.2020 15:36
Battlefield 5 okładka DICE
1503V

Battlefield 5 otrzyma ostatnią dużą aktualizację. DICE zapowiada nowości

Battlefield 5 jest od wielu miesięcy rozwijany licznymi aktualizacjami, ale DICE musi już myśleć o kolejnym projekcie. Deweloperzy zapowiedzieli ostatnią i zarazem dużą aktualizację, która zostanie opublikowana latem. Studio szykuje graczy na zawartość.

Battlefield V jest dostępny na rynku od listopada 2018 roku. Deweloperzy postanowili rozwinąć grę przez wiele aktualizacji, ale w pewnym momencie zespół musiał powiedzieć: „dość”. Aktualnie gracze mogą sprawdzać 5 Rozdział dodatkowej zawartości, ale latem odbędzie się premiera ostatniego rozszerzenia.

Twórcy chcą w czerwcu zapewnić „nowe treści, bronie i ulepszenia”, a następnie DICE będzie już oferował wyłącznie mniejsze aktualizacje, dzięki którym sprawdzimy między innymi kolejne cotygodniowe wyzwania. Deweloperzy zajmą się także walką z oszustami, jednak nie możemy już liczyć na wielkie rozszerzenia.

Nie jest to szczególnie odkrywcza wiadomość. Electronic Arts już wcześniej potwierdziło, że w latach 2021-2022 odbędzie się premiera zupełnie nowej odsłony serii Battlefield. Studio skupia się już wyłącznie na next-genach, więc możemy liczyć, że tytuł zapewni nową jakość.

Trzeba przyznać, że Battlefield 5 był rozwijany w ciekawy sposób, a gracze mogli przez te wszystkie miesiące zapoznać się z interesującą zawartością. Niektóre dodatki powinny trafić na rynek wcześniej (między innymi Battle Royale!), ale mimo wszystko DICE zaoferowało kilka ciekawych map i trybów.

Źródło: https://www.ea.com/en-gb/games/battlefield/battlefield-5/news/the-future-of-battlefield-v?

Tagi: Battlefield V DICE Electronic Arts