Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.04.2020 15:01
Horizon Zero Dawn Trylogia
3483V

Horizon Zero Dawn będzie trylogią. Gra na PS5 z gigantycznym rozmiarem – VGC zdradza szczegóły

Guerrilla Games i Sony Interactive Entertainment planują znacząco rozbudować markę Horizon Zero Dawn. Gracze mogą oczekiwać trzech części, a może nawet dodatkowego spin-offa skupionego na kooperacji. Poznajcie szczegóły udostępnione przez VGC.

Horizon Zero Dawn trafiło na rynek w 2017 roku i produkcja okazała się wielkim sukcesem. Średnia ocen na poziomie 89% i ponad 10 mln sprzedanych egzemplarzy sprawiło, że Sony postanowiło znacząco rozwinąć serię. Szczegóły zdradza redakcja VGC, która otrzymała informacje od „wielu źródeł”.

Horizon Zero Dawn to dopiero początek. Twórcy planują trylogię

Guerrilla Games jeszcze przed sukcesem pierwszego Horizon Zero Dawn zaprezentowało Sony Interactive Entertainment wielki plan na całą serię gier, jednak dopiero świetne wyniki przygody Aloy sprawiły, że deweloperzy otrzymali zgodę na stworzenie kontynuacji. Horizon Zero Dawn 2 powstaje od wydania pierwszej odsłony i początkowo tytuł miał trafić jeszcze na PS4. Deweloperzy zdecydowali się jednak zmienić plany i druga produkcja będzie dostępna wyłącznie na PS5.

Dziennikarze usłyszeli, że Horizon Zero Dawn 2 jest „gigantyczny” pod względem rozmiaru z większym, otwartym światem i znacznie większą swobodą w eksploracji względem poprzedniej odsłony. Gra może otrzymać także kooperację, ale redakcja nie otrzymała szczegółów, czy autorzy chcą połączyć taką rozgrywkę z główną kampanią czy tylko zapewnią dodatkowy tryb.

W pewnym momencie Horizon Zero Dawn mógł nawet otrzymać samodzielną odsłonę skupioną właśnie na kooperacji, ale przynajmniej aktualnie projekt został przerzucony do Horizon Zero Dawn 2. VGC nie może jednak potwierdzić, jakie decyzje zostały ostatecznie podjęte i czy autorzy opracowują samodzielną część, wrzucą kooperację do drugiej przygody, czy po prostu zostawią i zdecydują się na rozwinięcie koncepcji w przyszłości.

Horizon Zero Dawn z kooperacją?

Kooperacja była planowana nawet do pierwszego Horizon Zero Dawn – w 2014 roku pojawiły się grafiki koncepcyjne prezentujące, jak kilku bohaterów walczy z bestiami i właśnie to były materiały pokazujące wspólną rozgrywkę.

Sytuacja jest interesująca, ponieważ Mark Cerny i Jim Ryan w pewien sposób wspominali już o Horizon Zero Dawn 2. Architekt PlayStation 5 i dyrektor generalny PlayStation w wielu wywiadach informowali, że DualSense z PS5 zapewni opcję adaptacyjnych triggerów i za przykład użycia przedstawiciele marki PlayStation wspominają o „naciąganiu łuku”. Ten element pojawi się właśnie w Horizon Zero Dawn 2.

Warto wspomnieć, że rozwój Horizon Zero Dawn 2 nie jest niczym zaskakującym. Systematycznie otrzymujemy ogłoszenia o prace sugerujące rozwój tego IP, a nawet deweloperzy wspomnieli ostatnio o pracy nad projektem dla PS5, ale VGC przypomina o jeszcze jednej sytuacji. Już w 2017 roku Shawn Layden (ówczesny szef PlayStation America) wspomniał, że Herman Hulst ma ogromne plany dotyczące serii Horizon i chce ją rozwijać w przeciągu wielu lat. Jak wiadomo teraz Hulst jest szefem SIE Worldwide Studios, więc współzałożyciel Guerrilla Games może realizować swój plan.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/horizon-zero-dawn-2/

Tagi: Guerrilla Games Horizon Zero Dawn horizon zero dawn 2 Horizon Zero Dawn 3 Sony Interactive Entertainment