Iza Łęcka Iza Łęcka 20.04.2020 08:07
Horizon Zero Dawn Aloy vs Bestia
947V

Horizon Zero Dawn 2 potrzebuje animatora. Guerrilla Games celuje w najwyższą jakość

Guerrilla Games od miesięcy pracuje nad tajnym tytułem, którym zdaniem wielu jest Horizon Zero Dawn 2. Sony powierzyło deweloperom zadanie rozwijania nowego IP, a najnowsza oferta pracy pozwala ze spokojem wyczekiwać na nową przygodę Aloy.

Guerrilla Games od lat tworzy dopracowane gry dla Sony, ale to premiera Horizon Zero Dawn umożliwiła twórcom dołączenie do grona najlepszych zespołów Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios. Nie bez powodu deweloperzy otrzymali za zadanie rozwijanie tego IP – pierwsza przygoda Aloy została dobrze przyjęta przez prasę oraz graczy.

Od miesięcy pojawiają się doniesienia o pracach nad nową pozycją, którą zgodnie z licznymi przeciekami, a nawet samymi ofertami pracy, będzie Horizon Zero Dawn 2. Obecnie ponownie otrzymaliśmy sugestię dotyczącą tytułu – na stronie studia pojawiła się nowa oferta pracy dla „Głównego Animatora Stworów”. Do obowiązków nowego pracownika należeć będzie między innymi zapewnienie „angażujących bestii w zniewalającej rozgrywce” oraz „ustawienie poprzeczki tak wysoko jak to możliwe w zakresie estetyki i wymagań w grze dotyczących jakości animacji stwora”. Twórca zostanie oddelegowany do opracowania „zwierzęcych ruchów w czasie rzeczywistym z naciskiem na jakość i realizm”.

Wszystko to pasuje do kontynuacji Horizon Zero Dawn, która zgodnie z ujawnianymi przeciekami jest przygotowywana na PS5. Pytanie w tym wypadku pozostaje jedno – kiedy zobaczymy grę? Pierwsza opowieść Aloy zadebiutowała w 2017 roku, więc biorąc pod uwagę czteroletni cykl rozwijania produkcji (tyle czasu minęło chociażby pomiędzy premierą Killzone Shadow Fall i Horizon Zero Dawn), nowa gra mogłaby zadebiutować nawet w przyszłym roku.

Aktualnie Guerrilla Games oficjalnie przygotowuje się do premiery Horizon Zero Dawn na PC, a jednocześnie zespół planuje wprowadzić graczy do kontynuacji wykorzystując oficjalny komiks.

Źródło: https://gamingbolt.com/horizon-zero-dawn-2-guerrilla-games-looking-to-hire-lead-creature-animator

Tagi: Guerrilla Games Horizon Zero Dawn Sony Interactive Entertainment