Iza Łęcka Iza Łęcka 24.04.2020 12:41
Horizon Zero Dawn Aloy
1060V

Horizon Zero Dawn 2 coraz bliżej PS5. Wzmianka o konsoli w informacji o pracę

Guerrilla Games wciąż powiększa zespół pracujący nad tajnym tytułem, którym według plotek może być Horizon Zero Dawn 2. Jak na razie rozwijana gra owiana jest wszelką tajemnicą na tyle mocno, że deweloperzy nie chcą mówić wprost o tworzeniu tytułu na PS5. Z wpisu dotyczącego oferty o pracę zniknęła nawet adnotacja o PlayStation 5.

Guerrilla Games po zakończeniu prac i sukcesie Horizon Zero Dawn oraz Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds rozpoczęło przygotowanie tajnej produkcji. Deweloperzy otrzymali za zadanie rozwijanie młodego uniwersum, jednak wciąż nie doczekaliśmy się pełnej prezentacji.

Jak na razie zespół ciągle się zbroi i rozbudowuje, szukając kolejnego specjalisty między innymi na stanowisko starszego scenarzysty, który będzie miał ciekawe pomysły na zadania, frakcje i fabułę. Do zadań pracownika należeć będzie także opisywanie dialogów do questów, systemów, stworzenie zarysu historii oraz dokumentów dotyczące oddziałów. Oferta wydaje się jak najbardziej typowa, lecz jeden z graczy dostrzegł ważny szczegółfirma promuje ogłoszenia o pracę na specjalnym kanale, a w jednym z ogłoszeń pojawił się hasztag „#ps5”.

Informacja szybko uległa zmianie i została usunięta wzmianka o PlayStation 5, możemy jednak spokojnie już przyjąć, że kolejna produkcja trafi na nową generację. Sony nie potwierdziło jeszcze swoich planów dotyczących tworzenia tytułów cross-generacyjnych, ale jeśli Guerrilla Games otrzyma szansę skupienia się wyłącznie na next-genie, nowy Horizon Zero Dawn może pod wieloma względami zachwycić.

Guerrilla Games od jakiegoś czasu aktywnie prowadzi rekrutację, na każdym kroku potwierdzając, że celują w najwyższą jakość. Zanim jednak otrzymamy możliwość zagrania w nową pozycję ze świata Horizon Zero Dawn, studio proponuje komiks, który przedstawi wydarzenia po zakończeniu pierwszej przygody Aloy.

Horizon Zero Dawn PS5 Oferta o pracę

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/horizon-zero-dawn-studio-is-hiring-for-another-open-world-game/

Tagi: Guerrilla Games Horizon Zero Dawn Horizon Zero Dawn 2