Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.04.2020 15:02
Fallout 76 doświadczony gracz
1037V

Fallout 76 Wastelanders z zabawnym bugiem. NPC kradną przedmioty, ale twórcy już interweniują

Bethesda zapewniła ogromne rozszerzenie do Fallout 76, które oferuje między innymi fabularne misje z bohaterami niezależnymi. Fani serii mają jednak pewien problem, ponieważ NPC chętnie pożyczają bronie graczy. Twórcy na szczęście wiedzą o problemie i już interweniują.

Twórcy z Bethesdy od miesięcy pracowali nad dużym dodatkiem do sieciowego Fallouta, którego zadaniem było ożywienie serwerów. Autorzy postanowili naprawić wiele błędów, ale jednocześnie dodali NPC i zapewnili fabularne misje związane z bohaterami niezależnymi.

Nowi mieszkańcy Appalachów pojawili się na serwerach z nowymi problemami. Okazuje się, że gdy zginiemy podczas wykonywania misji lub specjalnego wydarzenia, to NPC może ukraść naszą broń. Wielu graczy straciło swoje giwery i całą amunicję, a gdy zainteresowani zaczęli rozglądać się po lokacji, to dostrzegli, że postacie niezależne posiadają ich sprzęt.

Jest to dość zabawna sytuacja, ponieważ gracze od miesięcy czekali na powrót NPC-ów, prosili Bethesdę o zaludnienie mapy, a gdy już bohaterowie pojawili się na serwerach, to zaczęli... Kraść. Jest to oczywiście błąd, o którym na szczęście Bethesda już wie i deweloperzy pracują nad stosowną poprawką.

Mimo wszystko jeśli biegacie po świecie Fallout 76, to lepiej uważajcie na dziwne zachowanie NPC-ów. Lepiej patrzeć im na ręce i nie umierać w pobliżu. Warto wspomnieć, że tytuł zbiera już pierwsze oceny, które biorąc pod uwagę problemy podstawki są optymistyczne.

Źródło: https://gamingbolt.com/fallout-76-wastelanders-bug-allows-npcs-to-steal-player-weapons

Tagi: Bethesda Bethesda Game Studios Fallout 76