Iza Łęcka Iza Łęcka 22.04.2020 08:03
enola holmes film bobby brown i cavill
842V

Enola Holmes na Netflix. Millie Bobby Brown i Henry Cavill w filmie o siostrze Sherlocka Holmesa

Netflix do swojego katalogu może dołączyć kolejną perełkę. Platforma nabyła prawa do filmu o Enoli Holmes, w którym główne role zagrają Millie Bobby Brown oraz Henry Cavill.

Netflix nie ustaje w serwowaniu swoim widzom różnorodnych produkcji – czas pandemii jeszcze intensywniej motywuje do pozyskiwania zainteresowania kolejnych klientów, choć jak wiemy streamingowy potentat może się poszczycić znakomitymi wynikami. Teraz zaproponowana zostanie gratka dla miłośników zagadek i Szerlocka Holmesa.

Zgodnie z najnowszą informacją, Netflix przejął prawa do światowej dystrybucji (z wyjątkiem Chin) filmowej adaptacji przygód siostry jednego z najbardziej znanych na świecie detektywów - Enoli Holmes. Produkcja bazuje na serii książek „The Enola Holmes Mysteries” autorstwa Nancy Springer, które opowiadają o niezwykle krnąbrnej, ale i odznaczającej się niesamowitymi umiejętnościami dedukcji młodszej siostrze Sherlocka i Mycrofta Holmesów. Nie uzyskując pomocy braci, dziewczyna postanawia uciec z domu i rozpocząć samodzielnie wielką przygodę z rozwiązywaniem najtrudniejszych zagadek, wyprzedzając o krok znanego brata. Tym razem Enola stanie przed wyzwaniem rozwikłania sprawy zaginionego nastolatka.

Reżyserem filmu jest Harry Bradbeer („Obsesja Eve”, „Fleabag”), a adaptacja scenariusza została stworzona przez Jacka Thorne'a („Harry Potter i Przeklęte Dziecko”, „Cudowny chłopak”). W produkcji główne role zagrają Millie Bobby Brown, znana ze "Stranger Things", oraz Henry Cavill, który jest obecnie najbardziej kojarzony z roli netflixowego Wiedźmina. U ich boku zobaczymy również takie gwiazdy jak Helenę Bonham Carter, Sama Claflina, Adeel Akhtar, Fionę Shaw czy Francesa de la Tour.

Jak na razie pozostaje nam oczekiwać na datę premiery, bowiem nie została jeszcze oficjalnie udostępniona. W tym czasie możecie sprawdzić serię filmów edukacyjnych, które zostały udostępnione przez Netflix lub zapowiedź najnowszego filmu „Cały dzień i noc”, który zadebiutuje na platformie już 1 maja.

Źródło: https://www.ign.com/articles/netflix-acquires-enola-holmes-starring-millie-bobby-brown-and-henry-cavill

Tagi: enola holmes henry cavill Millie Bobby Brown netflix