Iza Łęcka Iza Łęcka 20.04.2020 12:00
Netflix nasza planeta
939V

Netflix udostępnia 34 produkcje na YouTube. Wsparcie dla uczniów w kwarantannie

Netflix nie osiada na laurach znakomitych wyników i zwiększającej się popularności. Gigant streamingowy postanowił wesprzeć uczniów i nauczycieli w zdalnej nauce. Sprawdźcie, co w ramach pomocy zostało przygotowane.

Czas kwarantanny i wymuszone pozostanie w domu prowadzi do różnych zmian w naszym życiu. Również szkolnictwo odczuwa obecnie trudności związane z nauką realizowaną w zdalnym trybie.

Netflix dołącza do wsparcia nauczycieli i uczniów. Na swoim oficjalnym kanale na YouTube, platforma streamingowa udostępniła 34 oryginalne produkcje o charakterze edukacyjnym, które wcześniej widzowie mogli zobaczyć tylko po wykupieniu subskrypcji. Na liście znajdziemy filmy o przeróżnej tematyce, które należą do takich cykli jak „Our planet”, „Abstract”, „13” czy „Explained”.

Jak na razie jednak nie możemy liczyć na produkcje w języku polskim. Wszelkie udostępnione materiały są obecnie w angielskiej wersji językowej, choć gigant zapowiada, że w niedalekiej przyszłości dołączone zostaną napisy w kilkunastu językach. Nie wiemy jednak, czy dotyczą one również polskiej wersji napisów.

Akcja Netflixa mimo wszystko jak najbardziej jest godna pochwały – każda forma pomocy się liczy. Obecnie platforma może poszczycić się niezwykle dobrymi wynikami finansowymi i zwiększającą się liczbą subskrybentów, a inicjatywa może jeszcze przysporzyć popularności. Jeżeli oprócz filmów dokumentalnych, interesują Was również inne propozycje na platformie – Netflix ponownie udostępnił serię „Szybcy i Wściekli” oraz inne nowości.

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/netflix-za-darmo-filmy-edukacyjne-na-youtube-co-mozna-ogladac

Tagi: edukacja koronawirus netflix youtube