Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.04.2020 21:26
PS5 konsola i kontroler
5964V

PS5 skrywa jeszcze wiele tajemnic. Były Inżynier PlayStation 5 wypowiedział się o sprzęcie Sony

Prezentacja PS5 ma odbyć się dopiero w przyszłym miesiącu, ale na temat konsoli Sony chętnie wypowiadają się kolejne osoby. Według byłego inżyniera PlayStation 5, gracze mogą szykować się na wiele niespodzianek.

W maju zostanie podobno zaprezentowany PS5 i wydarzenie przygotuje graczy na zbliżającą się premierę. Sony dotychczas nie przedstawiło zbyt wielu konkretów dotyczących PlayStation 5, ale wszystko musi zmienić się w przeciągu następnych tygodni.

W sprawie PlayStation 5 wypowiedział się Mark Hargett, który miał okazję pracować nad PS5. Były inżynier Sony postanowił odpowiedzieć na wiadomość Alexandera Battagli (dziennikarz Digital Foundry), który poruszył temat VRS (Variable Rate Shading). Jak wiadomo technologia odpowiedzialna za rendering będzie obsługiwana przez Xboksa Series X, ale wciąż w tym temacie nie wypowiedziało się Sony. Hargett nie może zdradzić szczegółów, jednak podczas krótkiej wymiany zdań inżynier zaznaczył, że Sony skrywa wiele niespodzianek dotyczących możliwości PS5.

„Wiele, wiele rzeczy nie pojawiło się w przeciekach. Jest mnóstwo tajemnic, które są dobrze strzeżone.”

PS5 tajemnice

Możemy podejrzewać, że kolejne szczegóły PS5 przyniosą już bardziej konkretne informacje dotyczące możliwości PlayStation 5. Ostatnim razem Mark Cerny wymęczył graczy serwując serię informacji dotyczących między innymi dysku SSD, ale fani marki PlayStation liczyli na zupełnie inną prezentację.

W sprawie PlayStation 5 wypowiedział się także Tidux, który wczoraj zdradził detale dotyczące przełączania gier oraz Create Studio, a teraz wypowiedział się na temat systemu. Informator związany z marką PlayStation uważa, że OS PS5 wykorzystuje mniej pamięci RAM, więc deweloperzy otrzymają w swoje ręce więcej zasobów do opracowywania gier.

Źródło: https://www.psu.com/news/former-ps5-engineer-confirms-many-many-things-havent-shown-up-in-leaks/

Tagi: mark hargett playstation 5 ps5 sony