Iza Łęcka Iza Łęcka 20.04.2020 09:07
ps5 dualsense
3303V

PS5 zadebiutuje jednocześnie na całym świecie. Sony przygotowuje się do masowej produkcji

PS5 trafi na rynek pod koniec 2020 roku, co daje podstawy do opinii, że Sony nie przewiduje jakichkolwiek opóźnień. Korporacja zaczyna dostarczać do fabryk komponenty i już wkrótce ruszy masowa produkcja konsoli nowej generacji.

W ubiegłym tygodniu miałam okazję przedstawić na portalu szczegóły dotyczące premiery PS5 opublikowane przez redakcję Bloomberg, jednak owa wiadomość została zaktualizowana o nowe elementy.

Dziennikarze dotarli do informacji, według których do czerwca powinna ruszyć masowa produkcja PS5, a dostawcy już teraz rozpoczęli wysyłkę poszczególnych komponentów do fabryk. Biorąc pod uwagę termin, możemy przypuszczać, że już za około dwa miesiące zostaną przygotowane pierwsze egzemplarze PlayStation 5.

Według ludzi zaangażowanych w „łańcuch dostaw” Sony, korporacja nie zamierza tym razem zapomnieć o jakimkolwiek rynku, a szef PlayStation – Jim Ryan – pragnie jednoczesnej premiery PS5 na całym świecie. Jeżeli dobrze pamiętacie, takiej sytuacji nie doświadczyliśmy w przypadku PS4.

W atmosferze przedstawionych wiadomości, istnieją obawy, że uzyskanie dostępnego egzemplarza next-gena w dniu premiery będzie graniczyło z cudem. Wystarczy, że potwierdzona zostanie informacja dotycząca mniejszej liczby sztuk PS5 względem PS4 na premierę pod koniec 2020 roku, a w dodatku urządzenie będzie miało trafić do sprzedaży na całym świecie w tym samym terminie. Marka PlayStation ma miliony fanów, a dobra passa PlayStation 4 na pewno podsyciła głód graczy na nową generację, więc kupienie PS5 może być jeszcze bardziej utrudnione.

Sporo w przypadku PS5 będzie jeszcze zależeć od ceny, ale ten aspekt prawdopodobnie może bardzo pozytywnie zaskoczyć. Sprawdźcie także najnowszą koncepcję konsoli i poznajcie ciekawą listę życzeń związaną z funkcjami PlayStation 5.

Źródło: http://www.pushsquare.com/news/2020/04/ps5s_launch_aiming_to_be_simultaneous_worldwide

Tagi: next-gen playstation 5 premiera PS5 sony