Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.04.2020 15:03
PS5 Create
3324V

PS5 z nowymi funkcjami. Przełączanie pomiędzy grami i Create Studio w szczegółach

PS5 otrzyma wiele ciekawych funkcji, a dwie z nich postanowił przybliżyć branżowy informator. Tidux wspomina o przełączaniu pomiędzy grami oraz o możliwości kreowania materiałów za pomocą „Create”. Szczegóły brzmią naprawdę interesująco.

Sony przedstawiło już szereg nowości związanych z PS5, ale nadal czekamy na pełen pokaz urządzenia. Najnowsze przecieki sugerują prezentację konsoli w przyszłym miesiącu, jednak na ostateczne szczegóły wciąż musimy zaczekać. Warto jednak wiedzieć, że Sony przygotowuje się już do masowej produkcji PlayStation 5.

PS5 z szybkim przełączaniem gier i Create Studio

Konsola Sony otrzyma szereg ulepszeń, które będą związane z zaoferowaną specyfikacją. Z wielu nowości skorzystają deweloperzy, ale niektóre sprawdzą także gracze. Tidux często dzieli się zakulisowymi informacjami dotyczącymi działań Sony i tym razem informator wspomniał o dwóch opcjach.

Jak wiadomo DualSense z PS5 nie otrzyma przycisku „Share”, a zamiast tego otrzymamy „Create”. Zmiana nie jest tylko kosmetyczna, ponieważ podczas rozgrywki otrzymamy natychmiastowy dostęp do „Create Studio” – tak aktualnie nazywa się aplikacja, która włączy się i pozwoli graczom na dostęp do opcji. Posiadacze PlayStation 5 skorzystają z rozbudowanych narzędzi do edycji w czasie rzeczywistym i całość przypomina NVIDIA Shadowplay.

Drugą różnicę dostrzeżemy w podczas zapraszania. Przykładowo gramy w Godfall na PS5 i otrzymamy zaproszenie do gry ze znajomym w Call of Duty: Warzone – w momencie na ekranie pojawi się stream z rozgrywki znajomego, a nasze PS5 będzie gotowe do błyskawicznego przełączenia przeskoczenia produkcjami. Jeśli zdecydujesz się włączyć Warzone, to zmagania w Godfall zostaną zawieszone i w mgnieniu oka rozpoczniemy rozgrywkę w drugiej grze.

Gracze otrzymają możliwość ustawienia opcji i mogą automatycznie przechodzić do gry znajomego lub po prostu będą musieli ręcznie zaakceptować zaproszenie. Domyślnie działa to za pomocą jednego przycisku. Według informatora, przełączanie pomiędzy sesjami i automatyczne włączenie rozgrywki sieciowej nie będzie tak naprawdę uzależnione od PS5, a naszego połączenia sieciowego. W przypadku 10-20mbs uruchomienie Warzone ma zajmować około 5 sekund. Sony pozwoli także na modyfikowanie systemu, tak by wszystko uruchomiało się w oczekiwany dla użytkownika sposób.

Źródło: Tidux

Tagi: create create studio playstation 5 ps5 sony tidux