Iza Łęcka Iza Łęcka 20.04.2020 07:00
PS5 konsola pokaz
7123V

PS5 z wielką prezentacją w maju. Sony i Microsoft nie zamierzają dłużej czekać

Pokaz PS5 nie odbędzie się w czerwcu. Prawdopodobnie Sony i Microsoft chcą już w maju odsłonić swoje karty przygotowując graczy na nową generację. Najnowsze informacje dotyczące pokazów pochodzą z dwóch znanych źródeł.

Microsoft pokazał już Xboksa Series X, wspomniał o funkcjach, tymczasem sympatycy marki oczekują informacji o cenie, dacie premiery oraz pokazie gier. Nieco odmiennie sytuacja wygląda w przypadku Sony, które przygotowuje się do niemal całej prezentacji urządzenia, gdyż wcześniej nie zostaliśmy uraczeni wyglądem next-gena japońskiej korporacji.

Pokaz PS5 w maju

Na początku kwestię dużych wydarzeń organizowanych przez Sony oraz Microsoft poruszyła redakcja VGC, która w ostatnim czasie zdradziła między innymi powstanie Resident Evil 4 Remake oraz ujawniła plany Nintendo na 2020 rok.

Zdaniem dziennikarzy, Sony jeszcze niedawno planowało spory event ujawniający PS5 w maju – jedynie trwająca pandemia może przyczynić się do zmiany planów korporacji. Mówi się, że Microsoft również chce przygotować pokaz Xboksa Series X w przyszłym miesiącu.

Dziennikarze podzielili się uzyskanymi szczegółami, które pokrywają się z informacją przedstawioną przez Daniela Ahmada. Zdaniem analityka, który jako pierwszy zapowiedział opóźnienie The Last of Us 2, nadchodzące tygodnie zapowiadają się całkiem interesująco, gdyż tym razem producenci konsol oraz wydawcy chcą pokazać swoje produkty „znacznie wcześniej” i choć podczas tygodnia E3 też nie zabraknie dużych ogłoszeń, a na niektóre możemy liczyć nieco później, to część firm jednak nie zamierza czekać do czerwca.

Jeśli w maju zobaczymy PS5 i poznamy ostateczne szczegóły dotyczące Xboksa Series X, to ze strony Sony i Microsoftu, czerwiec może być miesiącem przeznaczonym na prezentacje nowoczesnych gier. Oba źródła (VGC i Daniel) nadal twierdzą, że wszystkie terminy nie są sztywno przyjęte za sprawą COVID-19, ale wiele na to wskazuje, że możemy oczekiwać sytych informacji w najbliższych miesiącach.

Daniel Ahmad wspomniał również o dużym wydarzeniu Sony, które odbędzie się już 19 maja. Będzie to pokaz dla inwestorów, podczas którego planowana będzie strategia korporacji na najbliższe miesiące. Wydaje się jednak bardzo możliwe, że już do tego dnia cały świat zobaczy PS5.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/next-gen-console-reveals-have-reportedly-shifted-in-the-wake-of-e3s-cancellation/

Tagi: Microsoft playstation 5 pokaz ps5 ps5 Sony xbox series x